Specjalizujemy się w sprzedaży samochodów kempingowych i kamperów uznanej marki Hymer oraz docenianych przez klientów kamperów Sunlight. Proponujemy profesjonalne doradztwo w zakupie na każdym jego etapie. Od wyboru modelu, przez skonfigurowanie wyposażenia, po finansowanie.
Specjalizujemy się w sprzedaży samochodów kempingowych i kamperów uznanej marki Hymer oraz docenianych przez klientów kamperów Sunlight. Proponujemy profesjonalne doradztwo w zakupie na każdym jego etapie. Od wyboru modelu, przez skonfigurowanie wyposażenia, po finansowanie.
CROSSCAMP
Żyj bez ograniczeń
Finansowanie
Zobacz jak możesz sfinansować swoje marzenia.
serwis
Wszystkie niezbędnę informacje odnośnie serwisu naszych modeli.
NASZA FIRMA
Poznaj nas lepiej. 
Hymer Poznań
PRACA
Dołącz do zespołu.
Aplikuj już dziś.

Rodzaje kamperów

Rodzaje kamperów

Czyli co będzie najlepszym rozwiązaniem dla Ciebie

14 maja 2021
Każdy z nas bierze pod uwagę swoje przyzwyczajenia i wymagania organizując wakacje. Podróżowanie kamperem, wbrew pozorom, również wymaga dokładnego przyjrzenia się wszystkim możliwościom. Kamper to bardzo pojemna kategoria, zawierająca w sobie sporo rozwiązań i możliwości. Aby usystematyzować wiedzę dotyczącą rodzajów kamperów, przygotowaliśmy w punktach przejrzystą typologię tego rodzaju pojazdów. Poniżej znajdziecie 5 kategorii kamperów z krótkim opisem każdego z nich, aby indywidualny wybór stał się choć o drobinę łatwiejszy.

Jak widać, przy wyborze idealnego kampera na wakacje, należy wziąć pod uwagę wiele czynników, takich jak ilość podróżujących, pojemność samochodu, planowany budżet czy potrzebne udogodnienia, a nawet posiadane prawo jazdy. Rozwiązań jest bardzo wiele, więc warto przed wyjazdem dobrze przygotować się do podróży!

Kamper – Van  to zwrotne i kompaktowe samochody do podróżowania. Takie rozwiązanie najlepiej sprawdza się dla dwóch osób, z uwagi na ograniczoną przestrzeń mieszkalną, choć nie brakuje tu wszelkich udogodnień. Kuchnia, łazienka i miejsce do spania są tak zaprojektowane, aby przestrzeń była komfortowa i wielofunkcyjna.

Van to elegancki i przytulny dom na kółkach. Doskonale się prowadzi, jest niesamowicie wygodny, a przy tym wykorzystuje wszystkie praktyczne rozwiązania, aby maksymalnie wykorzystać powierzchnię. Bez problemu ugotujesz tu obiad, porządnie się wyśpisz, a nawet rozwiesisz pranie!

Alkowa to kamper, w którym miejsce sypialne znajduje się nad kabiną kierowcy, czyli w tzw. alkowie. Takie rozwiązanie pozostawia do codziennej aktywności podróżujących cały dół samochodu, a przy dłuższych pojazdach ma dodatkowe miejsce do spania również z tyłu. W ten sposób, już nie tylko dwie osoby mogą wybrać się w podróż, ale nawet cztery. Wszystko zależy od pojemności danego modelu.

Półintegra jest niższa od alkowy, przez co zwiększa się komfort jazdy. Opór powierza jest znacznie mniejszy, co daje możliwość rozwinięcia trochę większej prędkości. Bardzo często w kamperach typu półintegra oprócz części sypialnej, można stworzyć dodatkowe podwieszane łóżko nad częścią jadalną, co jest idealnym rozwiązaniem dla czterech osób. Eleganckie i nowoczesne wyposażenie, praktyczne rozwiązania, innowacyjna technologia konstrukcji to przykładowe zalety wyboru półintegry marki Hymer 

Integra to najwyższa klasa kamperów, najbardziej prestiżowa, najbardziej pojemna i również najdroższa. Kampery typu integra są całkowicie zaprojektowane dla potrzeb i ergonomii wnętrza, w odróżnieniu od poprzednich typów, które są budowane na bazie samochodów dostawczych. W takich kamperach najczęściej może nocować od 4 do 5 osób, ale dodatkowym atutem są wszelkie, niespotykane w innych kamperach, rozwiązania funkcjonalne i przestrzenne. Można powiedzieć, że w integrach nie ma żadnych kompromisów, jest tylko wygoda. Należy jednak mieć na uwadze, że ze względu na swoją masę, często takie rozwiązanie wakacyjne wiąże się z wymogiem posiadania prawa jazdy kategorii C.

Koniecznie sprawdź inne porady
Do góry
cross