Specjalizujemy się w sprzedaży samochodów kempingowych i kamperów uznanej marki Hymer oraz docenianych przez klientów kamperów Sunlight. Proponujemy profesjonalne doradztwo w zakupie na każdym jego etapie. Od wyboru modelu, przez skonfigurowanie wyposażenia, po finansowanie.
Specjalizujemy się w sprzedaży samochodów kempingowych i kamperów uznanej marki Hymer oraz docenianych przez klientów kamperów Sunlight. Proponujemy profesjonalne doradztwo w zakupie na każdym jego etapie. Od wyboru modelu, przez skonfigurowanie wyposażenia, po finansowanie.
CROSSCAMP
Żyj bez ograniczeń
Finansowanie
Zobacz jak możesz sfinansować swoje marzenia.
serwis
Wszystkie niezbędnę informacje odnośnie serwisu naszych modeli.
NASZA FIRMA
Poznaj nas lepiej. 
Hymer Poznań
PRACA
Dołącz do zespołu.
Aplikuj już dziś.

TOP 5 kierunków wakacyjnych

Kamperem przez Europę.

TOP 5 kierunków wakacyjnych.

16 lipca 2021
„Kamperowe wakacje” to coraz częściej wybierana forma urlopowa przez Polaków. Sytuacja pandemiczna i niepewność z niej wynikająca sprawiły, że lubimy być samowystarczalni, szukamy bezpiecznych rozwiązań i lubimy zapewnić sobie własną przestrzeń. Kamper to idealne rozwiązanie, które łączy w sobie prywatność i bezpieczeństwo własnego domu, jak i nieograniczoną możliwość podróżowania, również poza granice kraju.
Właśnie dlatego warto przyjrzeć się kilku godnym polecenia destynacjom, zanim podejmiemy decyzję o wyjeździe. Każdy kierunek jest atrakcyjny, ale preferencje, chociażby pogodowe, są bardzo indywidualną kwestią, dlatego przedstawiamy kilka naszych propozycji.

Gdzie pojechać kamperem na wakacje ?

Norwegia to jeden z najczęściej wybieranych kierunków dla właścicieli kamperów i wcale nas to nie dziwi. To, co najważniejsze w wakacjach na czterech kółkach, to przede wszystkim dobrze przygotowana infrastruktura, cudowne krajobrazy, zapierające dech w piersiach widoki, wspaniała roślinność i możliwość parkowania na dziko, niemal w każdym miejscu. Dlatego właśnie Norwegia cieszy się nieustającym powodzeniem wśród turystów z kamperami i znalazła się na naszej liście rekomendowanych kierunków podróży. To, co jest dodatkowym atutem Norwegii, to ogromna ilość kempingów i miejsc parkingowych dla kamperów. Nie wahajcie się zatem, nawet jeśli obawiacie się niższych temperatur!

Włochy przyciągają turystów niemalże wszystkim – architekturą, krajobrazami, jedzeniem, winem… I właśnie dlatego znalazły się na naszej liście TOP5! Przy tej rekomendacji zaznaczamy jednak, że warto wybrać ten kierunek raczej jesienią i wiosną aniżeli w środku lata. Przyczyna jest prosta – latem ciężko będzie uniknąć tłumów, a spontaniczne biwakowanie w zasadzie jest niemożliwe. Miejsce dla swojego kampera trzeba zarezerwować na wiele tygodni w przód z uwagi na popularność tego kraju wśród turystów. W obecnych czasach home office stał się tak popularny i wygodny, że w zasadzie pracować można z każdego kraju zdalnie, również z domu na kółkach. Zachęcamy zatem do wypróbowania tego rodzaju pracy poza sezonem.

Szwajcaria, choć słynie z regulaminów, zasad i twardych przepisów, na przykład o absolutnym zakazie parkowania kempingów „na dziko”, nadrabia pięknem, oszałamiającymi widokami górskimi i cudowną architekturą małych miasteczek. Dlatego na mapie kamperowej po prostu musi się znaleźć. Tym bardziej, że cenowo jest to miejsce nieprzyjazne turystom hotelowym i restauracyjnym. Wakacje w kamperze rozwiązują ten problem i stwarzają możliwość podróżowania po Szwajcarii ze znacznie niższym budżetem wakacyjnym i większymi możliwościami przemieszczania się.

Estonia to destynacja atrakcyjna przede wszystkim z uwagi na prywatność, którą gwarantuje. Jadąc kamperem w tym kierunku nie zderzymy się z masą turystów, nie będziemy musieli robić rezerwacji i na pewno będziemy mogli skupić się na otaczającym pięknie, zamiast na innych turystach. Nie oznacza to wcale, że będąc w Estonii nie będziecie mieli gdzie zaparkować swojego kampera. Na wszystkich podróżujących czekają nowoczesne pola kempingowe z szeregiem udogodnień, rozbudowaną infrastrukturą i przede wszystkich malowniczymi pejzażami.

Dania to przede wszystkim hygge, a cóż innego jest ważniejsze dla podróżujących kamperem niż komfort, równowaga, bezpieczeństwo i spokój? Wszystkiego zaznacie dzięki ciągnącym się kilometrami szerokim, piaszczystym plażom, malowniczo położonym kempingom, licznym miejscom dla kamperów i bardzo dobrze rozwiniętej infrastrukturze. Ponadto, wiedząc, że kamper to rozwiązanie idealne dla rodzin z dziećmi, warto wybrać się do Danii również z uwagi na jej liczne atrakcje dla najmłodszych, którzy zdecydowanie potrzebują różnorodności w podróży!

Koniecznie sprawdź inne porady
Do góry
cross