Specjalizujemy się w sprzedaży samochodów kempingowych i kamperów uznanej marki Hymer oraz docenianych przez klientów kamperów Sunlight. Proponujemy profesjonalne doradztwo w zakupie na każdym jego etapie. Od wyboru modelu, przez skonfigurowanie wyposażenia, po finansowanie.
Uwielbiają być w ruchu. Wysokiej jakości powierzchnie i ergonomiczne rozwiązania kuchenne po nowoczesne koncepcje oświetlenia i niebiański komfort snu w rozkładanym łóżku. Rozpocznij swoją podróż już teraz z gwarancją dobrego samopoczucia i spraw, aby każdy cel stał się ulubionym miejscem z Twoim Bürstnerem. Zawsze i wszędzie, podróżuj gdzie chcesz. Nie zapomnij zapiąć pasów!
Specjalizujemy się w sprzedaży samochodów kempingowych i kamperów uznanej marki Hymer oraz docenianych przez klientów kamperów Sunlight. Proponujemy profesjonalne doradztwo w zakupie na każdym jego etapie. Od wyboru modelu, przez skonfigurowanie wyposażenia, po finansowanie.
CROSSCAMP
Żyj bez ograniczeń
CROSSCAMP
Żyj bez ograniczeń

Serwis

Autoryzowany serwis Hymer szybko i rzetelnie przygotuje dla Państwa wycenę kosztów naprawy oraz doposażenia samochodów kempingowych i kamperów. Pomożemy Państwu w każdej usterce, wykorzystując wiedzę i doświadczenie naszych doradców technicznych oraz magazyn części, dzięki któremu naprawy odbywają się niezwykle sprawnie. 
Dobór i montaż wyposażenia dodatkowego

Autoryzowany serwis kamperów Hymer, Burstner, Sunlight, Crosscamp
Autoryzowany serwis przyczep kempingowych Eriba, Burstner
Profesjonalne i szybkie naprawy wszystkich pojazdów kempingowych
Przeglądy gwarancyjne i sprawdzenie szczelności wszystkich instalacji
Systemy grzewcze w kamperach i przyczepach kempingowych
Naprawa sprzętów AGD i RTV
Sezonowe przeglądy pojazdów kempingowych
Części zamienne dostępne "od ręki"

Profesjonalne naprawy wszystkich pojazdów kempingowych. Zapraszamy do Hymer Poznań

Nie ma znaczenia, czy jeździsz luksusowym kamperem, czy może holujesz jedną z tańszych przyczep kempingowych. Wszyscy fani karawaningu prędzej czy później spotykają się na kempingach i… w serwisie. Nie musi to być spowodowane awarią, ale zwykłą dbałością o pojazd kempingowy, co na dłuższą metę zawsze się opłaca.

Hymer Poznań to nie tylko autoryzowany serwis kamperów i przyczep kempingowych takich marek, jak Eriba, Burstner, Hymer, Sunlight czy Crosscamp. Oferujemy również profesjonalne i szybkie naprawy wszystkich pojazdów kempingowych, dowolnej marki, z każdego rocznika. Sprawdź, co nas wyróżnia i przekonaj się, że warto nam powierzyć przyczepę, kamper czy kamper-van.

Zapewniamy kompleksowy serwis wszelkich pojazdów kempingowych

Hymer Poznań to najlepszy adres dla każdego, kto naprawdę chce zadbać o swój pojazd kempingowy. Zapewniamy fachowy serwis dowolnych kamperów, przyczep kempingowych i kamper-vanów. Oferujemy szereg usług serwisowych, włącznie ze sprawdzeniem szczelności zabudowy, układów wodnych, wydajności instalacji elektrycznej, szczelności instalacji gazowej itd.

Jesteśmy centrum usług dla fanów karawaningu

W Hymer Poznań skorzystasz z pełnej obsługi Twojego pojazdu kempingowego, nie tylko na poziomie samego serwisu, ale też wszelkiego rodzaju usług montażowych i instalacyjnych. Oferujemy fachowe doradztwo w zakresie doboru poszczególnych elementów, kompletujemy potrzebne części i zapewniamy ich fachowy montaż, udzielając gwarancji na wykonaną usługę.

Nasza oferta obejmuje m.in.:

 • montaż klimatyzacji,

 • montaż systemów solarnych,

 • montaż bagażników rowerowych,

 • montaż haków holowniczych,

 • rozbudowę i przeróbki instalacji gazowej/elektrycznej,

 • montaż kamer cofania i czujników parkowania,

 • montaż podpór poziomujących renomowanej marki Goldschmitt,

 • montaż poduszek pneumatycznych i wiele innych.

Kompleksowo przygotowujemy pojazdy kempingowe do podróży

Przed każdą podróżą, zwłaszcza zagraniczną, warto upewnić się co do stanu technicznego pojazdu kempingowego. Często jest tak, że kamper czy przyczepa nie zdradzają żadnych oznak awarii, natomiast usterki są ujawnianie na etapie rutynowego przeglądu.

W Hymer Poznań zapewniamy profesjonalną diagnostykę pojazdów kempingowych, wraz z kontrolą newralgicznych elementów (również wyposażenia dodatkowego), usuwając ewentualne usterki, które mogłyby rzutować na bezpieczeństwo jazdy. Tym samym dbamy o święty spokój i wysoki komfort psychiczny naszych klientów, co jest szalenie ważne w karawaningu.

Przeglądy przed i po zakupie

W Hymer Poznań bardzo często gościmy klientów, którzy – całkiem słusznie – chcą drobiazgowo sprawdzić pojazd kempingowy przed zakupem, aby w ten sposób uniknąć przysłowiowego „wpadnięcia na minę”.

Oferujemy również przeglądy tuż po zakupie, co jest szczególnie ważne w przypadku kamperów i kamper-vanów, w których warto we własnym zakresie zadbać o stronę mechaniczną (m.in. wymiana olejów, rozrządu, filtrów, likwidacja ewentualnych wycieków i stuków w zawieszeniu etc.).

Serwis mechaniczny

Wiele serwisów pojazdów kempingowych skupia się wyłącznie na naprawach w obrębie samej zabudowy. W Hymer Poznań oferujemy również serwis typowo mechaniczny, a więc przeglądy i naprawy elementów podwozia (m.in. Fiata, Mercedesa, Forda czy Volkswagena), układu napędowego, kół/opon etc. Naprawy wykonujemy na miejscu, korzystając z profesjonalnych narzędzi i stosując się do rygorystycznych procedur serwisowych producentów.

Którego producenta kamperów wybrać? Odpowiedzi poszukaj w naszym poradniku.

Obsługa all inclusive

Jeśli szukasz serwisu, w którym możesz zostawić swoją przyczepę, kamper czy kamper-van, uzgodnić termin odbioru i w umówionym dniu przyjechać po w 100% przygotowany do drogi pojazd, to witaj w Hymer Poznań – u nas takie podejście do klienta jest standardem.

Jako jeden z nielicznych serwisów pojazdów kempingowych w Polsce zapewniamy obsługę w formule all inclusive. Oznacza to, że zaangażowanie właściciela np. przyczepy ogranicza się tylko do dostarczenia nam pojazdu i jego odbioru w uzgodnionym terminie. Resztą zajmą się nasi fachowcy.

Hymer Poznań posiada jeden z największych w Polsce magazynów części (w tym oryginalnych) i markowych akcesoriów do pojazdów kempingowych różnych marek. Zajmujemy się również importem potrzebnych części, nie kłopocząc tym klientów i dając gwarancję perfekcyjnego dopasowania danego elementu do konkretnego pojazdu.

Wiesz już, dlaczego warto zlecić nam naprawę Twojego pojazdu kempingowego, jak i skorzystać z rutynowych czynności serwisowych realizowanych przez fachowców Hymer Poznań. Skontaktuj się z nami w wygodnej dla siebie formie i zarezerwuj dogodny termin wizyty.

Zachęcamy również do lektury innych artykułów poradnikowych na blogu, w których podpowiadamy m.in., jakie trzeba mieć prawo jazdy na kampera i jak przygotować się do podróży kamperem z niemowlakiem.

Hymer Poznań - autoryzowany serwis kamperów Hymer, Burstner, Sunlight i Crosscamp. Warto nam zaufać!

Każdy właściciel kampera zdaje sobie sprawę z tego, jak ważne jest regularne i prawidłowe serwisowanie pojazdu. Kampery, zwłaszcza w sezonie wiosenno-letnim, są intensywnie użytkowane, często przeładowywane, pokonują setki kilometrów na tzw. strzała, jeżdżą w skrajnie różnych warunkach drogowych i pogodowych. To wszystko odbija się na ich kondycji. Chcąc jak najdłużej cieszyć się bezawaryjną eksploatacją pojazdu, zacznij od znalezienia odpowiedniego serwisu.

Zapraszamy do Hymer Poznań – autoryzowanego serwisu kamperów Hymer, Burstner, Sunlight i Crosscamp. W tym artykule znajdziesz kilka dobrych powodów, aby powierzyć nam swojego kampera.

Wykonujemy naprawy gwarancyjne ściśle według zaleceń producenta

Jako autoryzowany serwis kamperów marki Hymer, Burstner, Sunlight i Crosscamp mamy bezpośredni dostęp do procedur serwisowych producentów oraz do oryginalnych części zamiennych. Dzięki temu zapewniamy najwyższy poziom obsługi, bezbłędną diagnostykę i skuteczne przeprowadzenie naprawy. Nie bez znaczenia jest również to, że zlecając jakiekolwiek czynności naszemu serwisowi, zachowujesz fabryczną gwarancję na swój pojazd kempingowy.

Czy wiesz, że…

korzystając z naszych usług serwisowych otrzymujesz pełną gwarancję na wykonaną naprawę i zamontowane części?

Eksperci z wieloletnim doświadczeniem

Hymer Poznań to serwis kamperów, który cieszy się doskonałą opinią wśród klientów, potwierdzoną wysokimi ocenami i pozytywnymi recenzjami w Internecie. W dobie boomu na karawaning w Polsce powstało wiele niezależnych serwisów rzekomo specjalizujących się w naprawach pojazdów kempingowych, a tak naprawdę dopiero uczących się na kamperach swoich klientów.

Jeśli nie chcesz ryzykować i natknąć się na serwis, który zamiast usunąć zgłoszone usterki tylko je spotęguje (np. nagminny problem utraty szczelności zabudowy po niefachowych naprawach), to już teraz zapraszamy do umówienia się na wizytę w Hymer Poznań – jednym z najlepiej ocenianych autoryzowanych serwisów kamperów Hymer, Burstner, Sunlight i Crosscamp.

Obszerny magazyn części = krótki czas naprawy

To zrozumiałe, że nikt nie chce zostać bez swojego kampera na wiele tygodni, a już na pewno nie w szczycie sezonu karawaningowego. Często długi czas naprawy nie wynika z ograniczonych mocy serwisu, ale z niskiej dostępności czy po prostu braku części zamiennych.

W Hymer Poznań dbamy o to, aby zapewniać naszym klientom możliwie jak najkrótsze terminy napraw, usług serwisowych, instalacyjnych i montażowych. Podstawą jest utrzymywanie wysokich stanów magazynowych oryginalnych części zamiennych do pojazdów kempingowych marek Hymer, Burstner, Sunlight i Crosscamp.

Zapewniamy również bezpośrednią sprzedaż akcesoriów i dodatkowych elementów wyposażenia kamperów, jak butle gazowe (w tym Gasbank), markizy, podpory, najazdy, meble kempingowe i wiele innych.

Przy okazji zajrzyj do innego poradnika na naszym blogu i sprawdź, co warto zabrać w podróż kamperem.

Szereg usług serwisowych i montażowych

Hymer Poznań to nie tylko autoryzowany serwis kamperów, ale też odpowiednie miejsce dla tych klientów, którzy chcą doposażyć swoje pojazdy kempingowe w różnego rodzaju akcesoria, instalacje itd.

Oferujemy m.in. montaż haków holowniczych, bagażników rowerowych, klimatyzacji sufitowej i podławkowej, ogrzewania, markiz, instalacji telewizyjnej wraz z anteną i telewizorem Smart TV, projekt i montaż instalacji solarnej, montaż podpór renomowanej marki Goldschmitt czy montaż poduszek pneumatycznych poprawiających stabilność kampera w czasie jazdy.

Sprawdź pełną ofertę usług serwisowych Hymer Poznań.

Z nami zyskujesz pewność, że dojedziesz do celu i szczęśliwe wrócisz do domu

Karawaning jest jedną z najbardziej ekscytujących form podróżowania i wypoczynku. Jednocześnie wymaga doskonałej organizacji i dmuchania na zimne, szczególnie w zakresie serwisowania pojazdu kempingowego.

Przed każdą daleką podróżą warto oddać kampera do serwisu na rutynowy przegląd, podczas którego mogą zostać ujawnione drobne, ale istotne np. dla bezpieczeństwa jazdy usterki. Bardzo ważne jest również to, aby nie ignorować objawów awarii, na przykład głośnej pracy zawieszenia, spękań zabudowy, wolnego spływania wody ze zlewu czy nieprzyjemnego zapachu w toalecie. Wymaga to konsultacji z fachowcami i interwencji doświadczonego serwisu.

Pamiętaj, że w 100% sprawny kamper daje olbrzymią satysfakcję z podróżowania, zapewnia również niezbędny w trasie komfort psychiczny. Dodatkowo warto wspomnieć o tym, że korzystanie z autoryzowanego serwisu przyczynia się do wolniejszej utraty wartości pojazdu kempingowego i z pewnością ułatwi sprzedaż kampera za dobrą cenę w przyszłości.

Masz jeszcze chwilę? W takim razie zajrzyj do innych artykułów na naszym blogu, w których m.in. wyjaśniamy, czym jest kamper półzintegrowany oraz podpowiadamy, co wyróżnia luksusowe kampery.

Dodatkowe wyposażenie przyczep kempingowych, kamperów i kamper-vanów. Sprawdź, w co warto zainwestować

Etap zakupu pojazdu kempingowego jest niezwykle ekscytujący dla nabywcy – w końcu nierzadko mówimy tutaj o spełnieniu wieloletniego marzenia. Z pomocą ekspertów salonu Hymer Poznań możesz nie tylko wybrać optymalny pojazd dla siebie, ale również odpowiednio go wyposażyć tak, aby w 100% spełniał oczekiwania Twoje i podróżujących z Tobą osób. W tym artykule omawiamy szczególnie przydatne dodatkowe wyposażenie przyczep kempingowych, kamperów i kamper-vanów.

Klimatyzacja

W zależności od konkretnego pojazdu, dostępnego budżetu oraz potrzeb klientów, możemy zaproponować klimatyzację dachową lub podławkową. Szczególnie interesujące jest to drugie rozwiązanie, które przede wszystkim pozwala zaoszczędzić sporo miejsca (jest dedykowane pojazdom o długości do 8 metrów).

Ponieważ klimatyzacja podławkowa nie jest montowana na dachu, to nie ma wpływu na korzystanie z okna dachowego. Nie zmienia również środka ciężkości oraz wysokości pojazdu kempingowego.

Klimatyzacja dachowa także ma swoje zalety – modele z silnikiem inwerterowym są praktycznie bezgłośne, a przy tym zapewniają skuteczne chłodzenie całej przestrzeni mieszkalnej np. w kamperze czy przyczepie.

Markiza

Markiza to wręcz niezbędny element wyposażenia pojazdu kempingowego. Umożliwia nie tylko schronienie się w cieniu przed palącym słońcem, ale również odpoczynek czy zjedzenie posiłku na świeżym powietrzu w czasie deszczowej pogody.

W Hymer Poznań rekomendujemy markizy renomowanych producentów, jak THULE, PROSTOR, FIAMMA czy WIGO. Mamy pełne zaufanie do tych produktów, wyróżniających się trwałością oraz łatwą obsługą.

Bagażnik rowerowy

Karawaning wielu osobom kojarzy się z rowerami, które rzeczywiście są najlepszym środkiem transportu na i w bezpośredniej okolicy kempingu. Każdemu klientowi, który deklaruje chęć podróżowania z rowerami, rekomendujemy doposażenie przyczepy/kampera/kamper-vana w odpowiedni bagażnik rowerowy – na przykład montowany do tylnej ściany pojazdu czy do dyszla przyczepy.

Czy wiesz, że…

w ofercie Hymer Poznań znajdziesz bagażniki rowerowe dedykowane kamper-vanom?

System paneli solarnych

To coraz częściej wybierane wyposażenie dodatkowe pojazdów kempingowych, zwłaszcza przez osoby, które planują spać „na dziko” i w podróży nie chcą się ograniczać dostępem do źródła energii elektrycznej.

W Hymer Poznań oferujemy kompleksową usługę, która polega na zaprojektowaniu całej instalacji elektrycznej i solarnej w pojeździe kempingowym zgodnie z indywidualnymi potrzebami klienta. Dobieramy optymalną liczbę paneli, odpowiednie akumulatory, przetwornicę napięcia oraz cały niezbędny osprzęt tak, aby instalacja działała bezawaryjnie, generowała wysoką produkcję energii oraz zaspokajała zapotrzebowanie podróżnych na prąd.

Instalacja telewizyjna

Co prawda istotą karawaningu jest spędzanie jak największej ilości czasu na świeżym powietrzu, aktywnie, z bliskimi, ale powiedzmy sobie szczerze: taka forma wypoczynku potrafi być wyjątkowo męcząca. Wówczas, szczególnie wieczorem, przyda się telewizja, aby np. obejrzeć ważny mecz, włączyć dzieciom bajki czy nadrobić zaległości serialowe.

W Hymer Poznań możesz skorzystać z usługi kompleksowego wykonania instalacji telewizyjnej, wraz z montażem anteny satelitarnej oraz telewizora SMART z dostępem do Internetu.

Hak holowniczy

Montaż haka holowniczego to standardowa usługa, jaką realizujemy dla właścicieli kamperów i kamper-vanów. Hak przydaje się w wielu sytuacjach, chociażby do holowania przyczepki z nadprogramowym bagażem, montażu bagażnika rowerowego czy holowania platformy dla skutera/quada etc.

Kamera cofania, czujniki parkowania

To jasne, że manewrowanie kamperem, kamper-vanem, a szczególnie zestawem z przyczepą kempingową sprawia nie lada problemy niedoświadczonym kierowcom. Stąd rekomendujemy doposażyć pojazd w kamerę cofania i/lub czujniki parkowania, co znacząco zmniejsza ryzyko obcierek parkingowych, zwłaszcza podczas ustawiania się na ciasnej parceli.

Kamper czy przyczepa kempingowa? Przeczytaj nasz poradnik i sprawdź, co będzie lepszym wyborem dla Ciebie.

Poduszki pneumatyczne

System poduszek pneumatycznych to coraz chętniej wybierane wyposażenie dodatkowe kampera czy nawet kamper-vana. Często jest tak, że na montaż tego rozwiązania decydują się klienci, którzy mają za sobą pierwszą dalszą podróż kamperem i doświadczyli problemów z nieprzyjemnym kołysaniem w czasie jazdy, niestabilnością pojazdu przy wyższej prędkości oraz z pokonywaniem progów zwalniających/dziurawych dróg.

Poduszki pneumatyczne niwelują lub całkowicie eliminują te problemy, pozwalając dopasować wysokość i twardość zawieszenia w zależności od obciążenia pojazdu i warunków drogowych.

Podpory poziomujące

Takie podpory są nieodzownym elementem wyposażenia tak kamperów, jak i przyczep kempingowych, pozwalając wypoziomować pojazd w miejscu postoju i zapewniając jego stabilność – zwłaszcza na nierównym podłożu. Ma to kluczowe znaczenie chociażby dla sprawnego działania kanalizacji w pojeździe.

W Hymer Poznań rekomendujemy i montujemy podpory poziomujące renomowanej marki Goldschmitt, posiadającej autoryzację Erwin Hymer Group. Oczywiście montaż przeprowadzony przez naszych specjalistów pozwala zachować pełną gwarancję producenta zarówno na podpory, jak i pojazd kempingowy.

Którego producenta kamperów wybrać? Czy marka ma znaczenie? Odpowiedzi poszukaj w osobnym poradniku na naszym blogu.

Akcesoria gazowe

Każdy pojazd kempingowy powinien być wyposażony w instalację gazową, która umożliwia nie tylko przygotowywanie ciepłych posiłków, ale również ogrzewanie wnętrza w chłodniejsze dni czy tym bardziej podczas zimowych eskapad.

W Hymer Poznań oferujemy usługę projektowania, doboru i montażu akcesoriów gazowych, w tym rozbudowę instalacji gazowej w pojeździe kempingowym, wymianę reduktorów gazowych, dobór i montaż stałych butli gazowych do kampera i przyczepy kempingowej etc. Kupisz u nas również bardzo popularną butlę typu Gasbank do kampera (którą można samodzielnie tankować na stacji LPG) czy lekkie, aluminiowe butle gazowe do pojazdów kempingowych.

Zachęcamy również do skorzystania z fachowego doradztwa ekspertów Hymer Poznań – z naszą pomocą dobierzesz te spośród omówionych rozwiązań, które rzeczywiście sprawdzą się w Twojej przyczepie, kamperze czy kamper-vanie.

Zajrzyj też do innego artykułu na blogu, w którym wyjaśniamy, co wyróżnia luksusowe kampery.

Sezonowe przeglądy kamperów i przyczep kempingowych – checklista rzeczy do sprawdzenia

O kamper czy przyczepę kempingową trzeba dbać, nawet jeśli pojazd jest użytkowany okazjonalnie, tylko podczas dwutygodniowych wakacji letnich i kilku weekendowych wyjazdów w ciągu roku. Jeśli poświęcimy swojemu kamperowi/przyczepie choć minimum uwagi, to znacząco zmniejszymy ryzyko awarii, pojawiania się irytujących usterek, a tym bardziej poważnych problemów np. ze szczelnością zabudowy czy instalacji gazowej.

Podstawowym obowiązkiem właściciela pojazdu kempingowego jest przeprowadzanie sezonowych przeglądów, które mają przygotować przyczepę czy kamper do dalekich podróży – zarówno latem, jak i zimą (zimowy karawaning szybko zyskuje na popularności). Taki przegląd najlepiej jest powierzyć fachowcom z Hymer Poznań. W naszym poradniku omawiamy najważniejsze czynności, jakie należy wykonać, aby mieć pewność, że pojazd kempingowy jest gotowy do drogi.

Przygotowanie pojazdu do nowego sezonu – podstawowe rzeczy do skontrolowania

W ramach standardowego sezonowego przeglądu kampera czy przyczepy kempingowej przeprowadzamy takie czynności, jak:

 • Sprawdzenie szczelności zabudowy;

 • Sprawdzenie szczelności instalacji gazowej;

 • Płukanie układu wodnego;

 • Sprawdzenie działania układu elektrycznego, włącznie ze sprawnością akumulatorów;

Jest to podstawowy przegląd zalecany w ramach przygotowania pojazdu kempingowego do użytkowania w sezonie zimowym, jak i z myślą o tzw. pozimowym rozruchu (jeśli kamper lub przyczepa nie były użytkowane przez całą zimę).

Przegląd podwozia kampera i przyczepy kempingowej – newralgiczny etap kontroli stanu technicznego

Przegląd podwozia możemy podzielić na dwie kategorie, w zależności od rodzaju pojazdu kempingowego.

W przypadku kampera przegląd obejmuje:

 • Skontrolowanie stanu opon;

 • Skontrolowanie hamulców;

 • Sprawdzenie ewentualnych wycieków płynów, szczególnie hamulcowego;

 • Sprawdzenie stanu elementów zawieszenia, mocowania układu wydechowego, korozji podwozia etc.;

 • Kontrola poduszek pneumatycznych (jeśli zostały zamontowane w kamperze);

Znacznie więcej czynności wymaga rzetelne sprawdzenie podwozia przyczepy kempingowej. Tutaj dochodzą nam takie kwestie, jak:

 • Sprawdzenie stanu hamulców;

 • Skontrolowanie zaczepu;

 • Sprawdzenie zewnętrznej instalacji elektrycznej;

 • Sprawdzenie koła podporowego;

 • Sprawdzenie świateł;

 • Sprawdzenie hamulca awaryjnego i linki awaryjnej;

Sprawdzenie szczelności instalacji gazowej

Jest to obowiązkowy etap sezonowego przeglądu kampera lub przyczepy kempingowej, który ma kluczowy wpływ na bezpieczeństwo – dlatego poświęcamy tej czynności osobny akapit. W ramach kontroli szczelności instalacji gazowej sprawdzamy wszystkie połączenia, przewody gazowe, reduktory, prawidłowość montażu butli i ich stan techniczny, przyglądamy się również urządzeniom grzewczym zasilanym paliwem gazowym.

Więcej o przeglądach systemów grzewczych w kamperach i przyczepach kempingowych piszemy w osobnym poradniku na naszym blogu.

Sprawdzenie stanu zabudowy

Każdy przegląd, czy to sezonowy, okresowy czy gwarancyjny, wymaga skontrolowania stanu zabudowy – zarówno kampera, jak i przyczepy kempingowej. Kładziemy szczególny nacisk na sprawdzenie szczelności zabudowy, nie ignorując nawet drobnych śladów przecieków i ubytków w uszczelnieniu (np. sparciałe uszczelki, wydłubana masa uszczelniająca etc.).

W przypadku kamperów kontrola stanu mechanicznego

W codziennym użytkowaniu można łatwo zapomnieć, że kamper to de facto samochód, który jak każdy inny pojazd wymaga okresowego przeglądu i przeprowadzenia podstawowych czynności serwisowych.

Tutaj zaleca się przede wszystkim:

 • Wymianę oleju silnikowego i filtrów;

 • Usunięcie ewentualnych luzów w zawieszeniu;

 • Skontrolowanie świec żarowych z ewentualną wymianą;

 • Kontrolę potencjalnych błędów zarejestrowanych przez komputer;

 • Wymianę płynu hamulcowego i płynu chłodniczego;

 • Serwis układu klimatyzacji;

To warto wiedzieć!

Hymer Poznań jest jednym z nielicznych serwisów kamperów i przyczep kempingowych, który oferuje również diagnostykę i naprawy mechaniczne – w tym układów napędowych i zawieszenia.

Wymiana zużytych części na nowe

Często jest tak, że w trakcie rutynowego przeglądu kampera czy przyczepy kempingowej ujawniamy różnego rodzaju usterki, które trzeba jak najszybciej usunąć. Zwykle chodzi tutaj o zużyte elementy gumowe zawieszenia, drobne elementy instalacji elektrycznej, wodnej czy kanalizacyjnej.

W Hymer Poznań takie naprawy możemy przeprowadzić na miejscu, również tego samego dnia, co jest zasługą bezpośredniego dostępu do części zamiennych (posiadamy jeden z największych i najlepiej zaopatrzonych magazynów części do kamperów i przyczep w Polsce).

Kontrola działania poszczególnych elementów wyposażenia

W ramach przeglądu przygotowującego pojazd kempingowy do nowego sezonu sprawdzamy również wyposażenie, czyli m.in. piekarnik, lodówkę, płytę grzewczą, telewizor, klimatyzację, armaturę i wszystko, co ma wpływ na komfort oraz bezpieczeństwo naszych klientów.

W przypadku stwierdzenia usterek możemy zaoferować ich usunięcie przez naszych fachowców, którzy specjalizują się w naprawach sprzętu AGD, RTV i innych urządzeń montowanych w pojazdach kempingowych.

Jak widzisz sezonowy przegląd kampera czy przyczepy kempingowej obejmuje wiele niezwykle istotnych punktów. Tylko taka kompleksowa forma kontroli stanu technicznego pojazdu może dać pewność, że jest on w pełni przygotowany do kolejnego sezonu, zapewniając zarówno bezpieczeństwo, jak i komfortowe warunki do wypoczynku dla całej rodziny.

Na sezonowe przeglądy pojazdów kempingowych zapraszamy do Hymer Poznań. Skontaktuj się z nami i zarezerwuj dogodny termin dla siebie. Pamiętaj, że zapewniamy naszym klientom obsługę all inclusive, wraz z dopasowaniem i dostarczeniem odpowiednich części. Tobie pozostaje tylko odebrać kamper lub przyczepę w umówionym dniu.

Zajrzyj też do innych artykułów na blogu i dowiedz się m.in., jak podróżować kamperem z psem oraz jak się przygotować do zimowej wyprawy kamperem.

Autoryzowany serwis przyczep kempingowych Eriba i Burstner – sprawdź, z jakich usług skorzystasz w Hymer Poznań

Nie musimy Cię chyba przekonywać, że sprawna technicznie przyczepa kempingowa to podstawa udanego wyjazdu weekendowego czy wakacyjnego. Niezależnie od tego, czy uprawiasz karawaning okazjonalnie, czy może jest to Twój styl życia, potrzebujesz profesjonalnych usług serwisowych dla swojego pojazdu. Zapewnia je Hymer Poznańautoryzowany serwis przyczep kempingowych Eriba i Burstner.

W tym artykule krótko omawiamy przykładowe i najpopularniejsze usługi, z których skorzystasz w naszym renomowanym serwisie.

Rutynowy przegląd przyczepy przed i po sezonie

Wiele przyczep kempingowych jest użytkowanych wyłącznie w okresie od wiosny (za symboliczny start sezonu karawaningowego uznaje się majówkę) do wczesnej jesieni. Jeśli podobnie wygląda to u Ciebie, to przed sezonem na pewno warto oddać przyczepę na rutynowy przegląd przeprowadzony przez doświadczonych fachowców. Pozwoli on wykryć ewentualne usterki i usunąć je zanim ujawniłyby się w trasie.

Rutynowy przegląd warto przeprowadzić również po sezonie, aby dobrze przygotować przyczepę do zimowania – szczególnie ważne jest skontrolowanie szczelności zabudowy, spuszczenie wody z instalacji oraz zakonserwowanie instalacji gazowej i elektrycznej.

Kamper czy przyczepa? Sprawdź, co wybrać na początek przygody z karawaningiem.

Naprawy główne, bieżące i powypadkowe

Każda, nawet najlepiej wykonana przyczepa kempingowa, może w pewnym momencie ulec awarii – na przykład zawieszenia, instalacji wewnętrznej, zamontowanych systemów elektronicznych czy wyposażenia dodatkowego. W takiej sytuacji warto zaufać autoryzowanemu serwisowi – a już na pewno wtedy, gdy przyczepa wciąż jest na gwarancji fabrycznej producenta.

W Hymer Poznań zapewniamy profesjonalne naprawy przyczep kempingowych, w tym kompleksowe odbudowy po wypadkach i kolizjach. Dysponujemy obszernym magazynem oryginalnych części zamiennych, co pozwala nam oferować krótkie terminy realizacji usług – nawet w szczycie sezonu karawaningowego.

Montaż dodatkowego wyposażenia przyczepy

Możesz zlecić naszym fachowcom montaż wszelkich akcesoriów, które przydadzą Ci się podczas bliższych i dalszych wyjazdów. Oferujemy sprzedaż i montaż m.in.:

 • markiz,

 • bagażników rowerowych,

 • anten satelitarnych, uchwytów telewizyjnych i telewizorów Smart TV,

 • haków holowniczych,

 • kamer cofania i czujników parkowania,

 • akcesoriów gazowych (m.in. aluminiowe butle gazowe, butle typu Gasbank, reduktory etc.),

 • podpór poziomujących renomowanej marki Goldschmitt.

Projekt i montaż instalacji solarnej

Coraz więcej klientów pyta nas o możliwość zamontowania paneli słonecznych na dachu przyczepy kempingowej. Jest to bardzo funkcjonalne rozwiązanie, które zapewnia niezależność i otwiera szeroko drzwi do nowego rozdziału karawaningowej przygody, czyli spania poza kempingami („na dziko”).

W Hymer Poznań oferujemy kompleksową usługę z wykonaniem projektu, doborem elementów i montażem całej instalacji solarnej, włącznie z panelami, instalacją elektryczną, przetwornicą oraz odpowiednimi akumulatorami.

Montaż klimatyzacji

Klimatyzacja to dziś wręcz niezbędne wyposażenie przyczepy kempingowej. Wiele nowych modeli posiada ją w standardzie, natomiast nie ma żadnego problemu z tym, aby doposażyć w nią nawet starszy egzemplarz przyczepy.

W Hymer Poznań możesz zlecić nam zaprojektowanie, dobór i montaż klimatyzacji. Oferujemy dwa popularne rozwiązania, czyli:

 • Klimatyzację dachową – taki rodzaj klimatyzacji zapewnia optymalne chłodzenie części mieszkalnej przyczepy, przy jednoczesnym zachowaniu wysokiej kultury pracy.

 • Klimatyzację podławkową – dobry wybór w sytuacji, gdy zależy Ci na oszczędności miejsca, niezwiększaniu wysokości przyczepy oraz zachowaniu swobodnego dostępu do okna dachowego.

Zapraszamy do skorzystania z usług autoryzowanego serwisu przyczep kempingowych Eriba i Burstner

Podkreślamy, że Hymer Poznań to serwis autoryzowany, co oznacza, że posiadamy licencję na przeprowadzanie wszelkich usług serwisowych w przyczepach kempingowych tych renomowanych marek. Mamy dostęp do szczegółowych procedur producentów, jak i do pełnego zaplecza oryginalnych części zamiennych.

Wszystkie naprawy i inne czynności serwisowe przeprowadzamy z dbałością o najmniejsze szczegóły, z wykorzystaniem oryginalnych części i akcesoriów, oczywiście udzielając gwarancji na nasze usługi.

Czy wiesz, że…

zlecając serwis przyczepy kempingowej Eriba lub Burstner fachowcom Hymer Poznań zachowujesz fabryczną gwarancję producenta na swój pojazd?

Już teraz umów się na wizytę serwisową ze swoją przyczepą kempingową w Hymer Poznań – zarezerwuj dogodny termin, a my przygotujemy Twoją przyczepę do trudów kolejnego sezonu karawaningowego.

Koniecznie zajrzyj też do innych artykułów na blogu, z których dowiesz się m.in., czym jest kamper półzintegrowany oraz poznasz główne cechy luksusowych kamperów (po części wspólne również dla luksusowych przyczep kempingowych).

Naprawa sprzętów AGD, RTV i innego wyposażenia pojazdów kempingowych. Warto skorzystać z usługi fachowców

Każdy współczesny pojazd kempingowy jest wyposażony w szereg udogodnień, które doskonale znamy z własnym domów i mieszkań. Nabywcy przyczep, kamperów czy kamper-vanów mają coraz większe wymagania odnośnie do komfortu, dlatego nikogo nie dziwi już widok np. anteny satelitarnej na dachu przyczepy, dużego telewizora Smart TV w kamperze czy klimatyzacji części mieszkalnej.

Wszystkie elementy wyposażenia pojazdów kempingowych mają jedną wspólną cechę: lubią się psuć, w dodatku w najmniej oczekiwanym momencie. Tutaj z pomocą przychodzą profesjonalne serwisy świadczące usługę naprawy sprzętów AGD, RTV itp. Jednym z nich jest Hymer Poznań.

Co naprawiamy?

Nasz serwis specjalizuje się w naprawach wszelkich elementów wyposażenia kamperów, przyczep kempingowych i kamper-vanów, od sprzętu AGD i RTV, przez armaturę hydrauliczną, kanalizacyjną i osprzęt elektryczny, aż po bojlery i urządzenia grzewcze.

Oferujemy m.in. naprawę:

 • Telewizorów, kuchenek gazowych i elektrycznych, zmywarek czy lodówek (w tym najpopularniejszych producentów – Thetford i Dometic);

 • Anten telewizyjnych;

 • Pompek wody;

 • Wskaźników i czujników (np. napełnienia zbiornika na szarą wodę);

 • Układów wodnych w kamperach i przyczepach kempingowych;

 • Toalet chemicznych (m.in. Thetford);

 • Spłuczek, kranów, baterii zlewozmywakowych;

 • Kamer cofania;

 • Układów ogrzewania, urządzeń grzewczych, podgrzewaczy ciepłej wody użytkowej;

 • Klimatyzacji, urządzeń wentylacyjnych;

Możesz zgłosić się do nas z dowolną usterką w pojeździe kempingowym, a nasi specjaliści na pewno poradzą sobie z jej usunięciem.

Dlaczego nie należy ignorować nawet drobnych usterek elementów wyposażenia pojazdu kempingowego?

Często jest tak, że właściciele kamperów czy przyczep przymykają oko na różne drobne awarie, próbując je usunąć we własnym zakresie czy po prostu się nimi nie przejmując. Problem w tym, że np. przeciekająca bateria zlewozmywakowa w pewnym momencie może spowodować zalanie przyczepy (chociażby w nocy, gdy nikt tego nie usłyszy), a zacinająca się spłuczka będzie gigantycznym problemem podczas spania „na dziko”, którego nie da się rozwiązać ot tak, bez dostępu do części zamiennych.

Rozsądniej jest zatem zgłaszać wszelkie usterki podczas przeglądów gwarancyjnych i rutynowych, korzystając z pomocy fachowców, którzy z większością tego typu problemów poradzą sobie praktycznie od ręki.

Co może świadczyć o awarii?

Wiele osób, zwłaszcza niemających większego doświadczenia z karawaningiem, może mieć problem z dostrzeżeniem pierwszych objawów wskazujących na awarię jakiegoś sprzętu czy elementu wyposażenia pojazdu kempingowego.

Stąd bardzo ważne jest, aby od razu na etapie odbioru przyczepy czy kampera dokładnie poznać pojazd i jego wyposażenie, co pozwoli zorientować się, że np. dana rzecz nie działa tak, jak powinna.

Przykładowo: jeśli mamy lodówkę na trzy źródła zasilania, która nawet po podłączeniu przyczepy do prądu na kempingu nie przechodzi w tryb 230V, tylko pobiera gaz, to trzeba to jak najszybciej zgłosić serwisowi – istnieje wysokie ryzyko, że w pewnym momencie lodówka zupełnie przestanie działać, co np. na upalnym południu Europy byłoby dużym problemem.

Awaria last minute? Zapraszamy do kontaktu z Hymer Poznań

Złośliwość rzeczy martwych polega na tym, że psują się zawsze w tym najmniej odpowiednim momencie. Dokładnie tak samo działa to w przypadku elementów wyposażenia pojazdów kempingowych, czego doświadczyła chyba każda osoba uprawiająca karawaning.

Schemat jest zawsze podobny: pakujemy się przed wyjazdem, jesteśmy już praktycznie gotowi, jeszcze tylko ostatnia kontrola sprawności przyczepy/kampera i… okazuje się, że nie działa piekarnik, telewizor, spłuczka w toalecie etc.

W takiej sytuacji radzimy jak najszybciej skontaktować się z serwisem Hymer Poznań. Oferujemy profesjonalne naprawy sprzętu RTV i AGD oraz innego wyposażenia pojazdów kempingowych wszystkich marek, również w okresie gwarancji fabrycznej. Co ważne, w wielu przypadkach jesteśmy w stanie rozwiązać problem klientów niemal od ręki lub w bardzo krótkim czasie – dysponujemy obszernym magazynem części zamiennych i akcesoriów, w tym oryginalnych, dzięki czemu w ostateczności możemy nawet wymienić uszkodzone elementy na nowe.

Już teraz zapraszamy do bezpośredniego kontaktu z serwisem Hymer Poznań – jeśli masz problem z wyposażeniem swojej przyczepy kempingowej, kampera czy kamper-vana, to zarezerwuj dogodny termin wizyty i zdaj się na profesjonalizm i doświadczenie naszych fachowców.

Gotowanie w kamperze – o czym trzeba pamiętać? Czym wyróżniają się luksusowe kampery? Czym jest kamper półzintegrowany? Na te i wiele innych pytań odpowiadamy w osobnych artykułach na naszym blogu. Warto poczytać!

Przeglądy gwarancyjne pojazdów kempingowych. Na czym polegają? Co sprawdzamy? Dlaczego to takie ważne?

Właściciele pojazdów kempingowych, którzy wydali niemałe pieniądze na ich zakup, powinni zdawać sobie sprawę z konieczności przeprowadzania regularnych przeglądów. Mają one na celu wykrycie ewentualnych usterek, usunięcie awarii i tym samym 100% przygotowanie pojazdu do trudów podróży. W równym stopniu dotyczy to nowych, jak i leciwych kamperów, przyczep czy kamper-vanów.

W Hymer Poznań oferujemy przeglądy gwarancyjne pojazdów kempingowych, kładąc szczególny nacisk na kontrolę szczelności zabudowy i wszystkich instalacji. Wyjaśniamy, co dokładnie obejmuje taki przegląd i dlaczego nie należy z niego rezygnować.

Szczelność zabudowy – newralgiczna kwestia w pojazdach kempingowych

Każda zabudowa pojazdu kempingowego jest poddawana silnemu naprężeniu w czasie jazdy, parkowania, przejazdów po dziurach itd. Dodatkowo jest bezpośrednio narażona na działanie niekorzystnych czynników pogodowych, często skrajnych – na przykład wyjeżdżamy z domu w deszczu i 10 stopniach Celsjusza, po czym już np. we Włoszech praży słońce i jest 30 stopni na plusie.

Nic dziwnego, że zabudowa po pewnym czasie może miejscowo utracić szczelność. Oczywiście renomowani producenci kamperów i przyczep kempingowych nie pozwalają sobie na jakościowe wpadki, natomiast i tak należy regularnie kontrolować szczelność zabudowy - minimum raz w roku przy okazji przeglądu gwarancyjnego.

W Hymer Poznań znamy i stosujemy się do procedur kontrolowania szczelności zarówno zabudowy mieszkalnej, jak i kempingowej. W momencie stwierdzenia jakichkolwiek uchybień jesteśmy w stanie na miejscu naprawić wszelkie defekty i przywrócić pełną szczelność zabudowy.

Sprawdzenie szczelności instalacji – akcent na bezpieczeństwo

Ważnym etapem każdego przeglądu gwarancyjnego jest kontrola szczelności instalacji wewnętrznych, przede wszystkim wodnej i gazowej. Nie ignorujemy nawet drobnych wycieków, które mogą w krótkim czasie przerodzić się w poważne awarie, zagrażające pojazdowi kempingowemu, jego wyposażeniu, a przede wszystkim bezpieczeństwu ludzi.

Podczas przeglądu gwarancyjnego drobiazgowo sprawdzamy wszelkie połączenia, reduktory gazowe, zawory, przyłącza, zbiorniki i butle, w razie potrzeby informując właściciela o konieczności wymiany uszkodzonych elementów.

Terminowe przeglądy gwarancyjne pojazdów kempingowych – to się opłaca

Nie brakuje właścicieli kamperów czy przyczep, którzy z powodów ekonomicznych rezygnują z przeglądów gwarancyjnych, a szczególnie już po okresie gwarancji fabrycznej. To tylko pozorna oszczędność.

Można sobie łatwo wyobrazić finansowe (oby tylko) konsekwencje kolizji czy wypadku, do którego doszło w wyniku jakiejś nieujawnionej czy zignorowanej usterki. Ponadto drobne awarie, które można tanio usunąć na wczesnym etapie, z czasem mogą zacząć generować bardzo wysokie koszty.

Nie zapominajmy również, że dokonywanie przeglądów pojazdu kempingowego zgodnie z interwałem i w zakresie określonym przez producenta, to warunek zachowania fabrycznej gwarancji.

Inwestycja w wysoką wartość pojazdu przy odsprzedaży

Nie jest żadną tajemnicą, że wiele osób rozpoczynających przygodę z karawaningiem nie może sobie pozwolić na zakup fabrycznie nowego kampera czy nawet przyczepy. W Polsce kwitnie więc rynek wtórny pojazdów kempingowych.

Nabywcy są coraz bardziej świadomi, na co zwrócić uwagę przy zakupie używanego pojazdu. Skupiają się na tych egzemplarzach, które mają pełną dokumentację, w tym potwierdzającą przeprowadzanie przeglądów gwarancyjnych i pogwarancyjnych w całym okresie użytkowania kampera czy przyczepy.

Serwisując swój pojazd inwestujesz więc nie tylko w idealny stan techniczny i własne bezpieczeństwo, ale także realnie zwiększasz jego wartość podczas przyszłej odsprzedaży.

Brak przykrych niespodzianek w podróży

Przeglądy gwarancyjne pojazdów kempingowych (ale również przeglądy rutynowe) to najlepsza inwestycja we własne bezpieczeństwo i komfort psychiczny. Wiedząc, że kamper czy przyczepa jest w dobrym stanie technicznym, można bez najmniejszych obaw ruszyć w podróż nawet na drugi koniec Europy.

Oczywiście nie wszystko da się przewidzieć i wszystkiemu zapobiec, natomiast nie ma lepszego sposobu na zminimalizowanie ryzyka awarii w trasie, niż właśnie przeprowadzenie przeglądu pojazdu kempingowego przed podróżą.

Szukasz odpowiedniego serwisu, który zapewnia przeglądy gwarancyjne pojazdów kempingowych czołowych producentów? Zapraszamy do Hymer Poznań. Jesteśmy autoryzowanym serwisem kamperów Hymer, Burstner, Sunlight i Crosscamp oraz przyczep kempingowych Eriba i Burstner, zapewniając dostęp do oryginalnych części zamiennych i przeprowadzając wszystkie czynności zgodnie z rygorystycznymi procedurami producentów.

Zostań na naszym blogu i przeczytaj inne poradniki, z których dowiesz się m.in., jak przygotować się do jesiennych podróży kamperem, a także poznasz podstawy etykiety na kempingu.

Systemy grzewcze w kamperach i przyczepach kempingowych – kompleksowa obsługa w Hymer Poznań

Już dawno minęły czasy, kiedy karawaning kojarzył się z daleko idącym kompromisem w zakresie komfortu wypoczynku. Współczesne pojazdy kempingowe, nie tylko te luksusowe, zapewniają maksimum wygody niezależnie od warunków pogodowych, a nawet pory roku. Dbają o to zaawansowane systemy grzewcze w kamperach i przyczepach kempingowych, które jednak wymagają regularnego serwisowania, kontrolowania szczelności i nierzadko rozbudowy.

Z takich usług mogą skorzystać klienci Hymer Poznań. Specjalizujemy się w szeroko rozumianych systemach grzewczych, zarówno na potrzeby ogrzewania części mieszkalnej, jak i podgrzewania ciepłej wody użytkowej. Zapraszamy na krótki przegląd naszej oferty.

Dbamy o bezpieczeństwo naszych klientów

Każdy system grzewczy, a szczególnie w pojeździe kempingowym, wymaga wyjątkowej troski i regularnych przeglądów. Zgłaszając się do nas możesz liczyć na drobiazgową kontrolę szczelności instalacji gazowej – gaz płynny jest najczęstszym źródłem energii grzewczej stosowanym w kamperach i przyczepach kempingowych.

W ramach przeglądu nie tylko sprawdzamy szczelność zaworów i połączeń, ale w razie potrzeby także wymieniamy niesprawne reduktory czy przewody gazowe. Wszystko po to, aby zagwarantować naszym klientom maksymalny poziom bezpieczeństwa w czasie podróży i wypoczynku.

To warto wiedzieć!

Hymer Poznań posiada uprawnienia do wystawiania certyfikatów gazowych. Dzięki temu możemy przeprowadzać prace przy instalacji gazowej w 100% legalnie, co jest wymagane przez firmy ubezpieczeniowe i producentów pojazdów kempingowych.

Serwis systemów nadmuchowych

We współczesnych przyczepach kempingowych i kamperach standardem są już systemy nadmuchowe, chociażby popularne Truma Combi czy Webasto. Pozwalają one osiągnąć komfortową temperaturę w pojeździe kempingowym nie tylko w chłodniejsze letnie poranki czy wieczory, ale również w środku.

Zimowy karawaning cieszy się rosnącą popularnością, dlatego zgłasza się do nas wielu klientów zainteresowanych zarówno montażem systemu nadmuchowego, jak i jego serwisowaniem czy naprawą.

Jak się przygotować do zimowej wyprawy kamperem? Cenne wskazówki znajdziesz w osobnym poradniku na naszym blogu.

Poza klasycznymi systemami nadmuchowymi na popularności zyskują systemy ALDE, które potocznie można określić mianem „centralnego ogrzewania” w pojazdach kempingowych (w tym obejmujące pożądane przez nabywców ogrzewanie podłogowe). W Hymer Poznań zapewniamy fachowy montaż i serwis tego rozwiązania.

W tym miejscu warto podkreślić, że przeglądów systemów grzewczych w pojazdach kempingowych należy dokonywać przed każdym startem sezonu karawaningowego, a szczególnie przed okresem zimowym, zwłaszcza planując eskapady kamperem czy z przyczepą np. na narty.

Wymiana i modernizacja systemów grzewczych

Bardzo często gościmy klientów, którzy są zainteresowani daleko idącą modernizacją lub kompleksową wymianą istniejącego systemu grzewczego w przyczepie czy kamperze. Najczęściej takie plany mają osoby posiadające starsze pojazdy kempingowe, w których zastosowano jedynie niewielki piecyk gazowy lub też pozbawione jakiegokolwiek ogrzewania.

W większości przypadków nie ma przeszkód technicznych, aby wykonać nowy, wydajny system grzewczy, z reguły oparty o system nadmuchowy. Dzięki takiej inwestycji często kilkunastoletnia przyczepa czy kamper może zaoferować zupełnie inny komfort wypoczynku, również wczesną wiosną, późną jesienią czy nawet w środku zimy.

W Hymer Poznań oferujemy również możliwość dołożenia awaryjnego systemu grzewczego, opartego o alternatywne źródło zasilania (olej napędowy). Jest to polecane rozwiązanie w sytuacji, gdy klienci dużo podróżują zimą i mają nieprzyjemne doświadczenia z brakiem możliwości wymiany pustej butli gazowej (wciąż nie wszędzie też można bez problemu zatankować Gasbank, szczególnie zagranicą). Awaryjny system pozwala uniknąć takich sytuacji w przyszłości.

Doposażamy pojazdy kempingowe w czujniki zwiększające poziom bezpieczeństwa

Nawet dokładnie sprawdzona i relatywnie nowa instalacja gazowa zawsze stanowi potencjalne zagrożenie. Stąd rekomendujemy, aby w każdym kamperze czy przyczepie kempingowej stosować odpowiednie czujniki gazu i tlenku węgla (czadu). Ich dobór i montaż można powierzyć ekspertom Hymer Poznań.

Dodatkowo oferujemy coraz popularniejsze czujniki gazów narkotycznych, na których montaż decydują się przede wszystkim osoby uprawiające karawaning w Europie Zachodniej i Południowej (zwłaszcza we Francji, Hiszpanii, Portugalii i Włoszech, gdzie dochodzi do największej liczby przypadków włamań do pojazdów kempingowych). Jest to wręcz niezbędne wyposażenie kampera czy przyczepy osób preferujących spanie „na dziko”.

Zostań na naszym blogu i przeczytaj inne poradniki. Dowiesz się z nich m.in. jak przygotować kampera do kolejnego sezonu. Daj się również zainspirować naszą lista TOP 5 kierunków wakacyjnych podróży kamperem po Europie.

Największy wybór części do kamperów i przyczep kempingowych w jednym miejscu? Zapraszamy do Hymer Poznań

Rynek pojazdów kempingowych rośnie jak na drożdżach. Nieprzerwanie od kilku lat notujemy kolejne rekordy liczby zarejestrowanych kamperów i przyczep kempingowych. Efektem ubocznym tego boomu na karawaning jest coraz bardziej ograniczona dostępność części zamiennych, na co narzeka wielu właścicieli pojazdów. Na szczęście wciąż są miejsca, w których można znaleźć duży wybór części do kamperów i przyczep kempingowych – i to od ręki.

W Hymer Poznań gwarantujemy dużą dostępność części, akcesoriów i elementów wyposażenia pojazdów kempingowych czołowych producentów. Często okazujemy się ostatnią deską ratunku dla klientów, którzy potrzebują danej części „na już”, ponieważ awaria przytrafiła się przed samą podróżą. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.

Mamy jeden z największych w Polsce magazynów części zamiennych do kamperów

Hymer Poznań to nie tylko salon przyczep kampingowych i kamperów, ale też centrum karawaningowe z prawdziwego zdarzenia. W naszej stałej ofercie znajdziesz olbrzymi wybór części zamiennych do pojazdów kempingowych marek, których jesteśmy autoryzowanym sprzedawcą.

Oferujemy części zamienne do kamperów Hymer, Burstner, Sunlight, Crosscamp oraz przyczep kempingowych Eriba i Burstner. Zdecydowana większość części jest u nas dostępna od ręki, natomiast te, których nie mamy aktualnie w magazynie, możemy sprowadzić w krótkim czasie na indywidualne zamówienie klienta.

Co ważne, współpracujemy z największymi w Europie hurtowniami części zamiennych do kamperów i przyczep kempingowych, co pozwala nam zamówić praktycznie każdą część do dowolnego pojazdu kempingowego, w tym producentów, których nie mamy w ofercie, również do starszych kamperów i przyczep kempingowych.

Najlepsze i najpopularniejsze marki karawaningowe

W ofercie Hymer Poznań znajdziesz bardzo szeroki wybór różnego rodzaju akcesoriów i elementów wyposażenia dodatkowego kamperów i przyczep kempingowych. Współpracujemy z najbardziej cenionymi markami w branży karawaningowej, które z uwagi na masowość są najczęściej poszukiwane przez właścicieli pojazdów kempingowych.

Kupisz u nas produkty takich marek, jak:

 • WAECO,

 • ZENEC,

 • THETFORD,

 • DOMETIC,

 • FIAMMA,

 • WEBASTO,

 • ALDE.

Z pewnością posiadasz akcesoria i urządzenia tych marek w swoim kamperze/przyczepie kempingowej. Jeśli musisz je wymienić z powodu wieku czy awarii, to potrzebnych produktów szukaj w ofercie Hymer Poznań – skontaktuj się z nami, zapytaj o cenę i dostępność, a następnie zarezerwuj je dla siebie.

Co zabrać w podróż kamperem? Gotową checklistę znajdziesz w osobnym artykule na naszym blogu.

Duża dostępność części = szybkie usługi serwisowe

Dbając o wysokie stany magazynowe części zamiennych do kamperów i przyczep kempingowych zaspokajamy również potrzeby klientów na nasze usługi serwisowe. Hymer Poznań to autoryzowany serwis kamperów Hymer, Burstner, Sunlight i Crosscamp oraz przyczep Eriba i Burstner.

Cieszymy się doskonałą opinią klientów nie tylko z uwagi na fachowy serwis i wysokie kwalifikacje naszych pracowników, ale także krótkie terminy realizacji – zarówno standardowych przeglądów gwarancyjnych i pogwarancyjnych, jak i napraw bieżących, głównych czy powypadkowych. To zasługa bezpośredniej dostępności części zamiennych.

Biorąc pod uwagę, że czas realizacji usług serwisowych w branży karawaningowej znacząco się wydłużył (szczególnie w ostatnim roku), a coraz więcej serwisów ma poważne problemy ze skompletowaniem niezbędnych części, to tym bardziej jesteśmy odpowiednim wyborem dla osób, którym zależy na fachowości, precyzyjnej diagnostyce oraz szybkiej i kompleksowej realizacji usługi serwisowej.

Potrzebujesz części do Twojego kampera lub przyczepy kempingowej? Szykujesz się do podróży, ale brakuje Ci niektórych elementów wyposażenia pojazdu i akcesoriów karawaningowych? Zapraszamy na zakupy do Hymer Poznań w Sadach koło Poznania.

Zachęcamy również do lektury innych artykułów na blogu, w których m.in. podpowiadamy, jak wybrać swojego pierwszego kampera oraz prezentujemy popularne rodzaje kamperów.

ul. Poznańska 10
62-080 Sady k. Poznania
(+48) 61 677 01 01
info@hymerpoznan.pl
Godziny otwarcia: 
Pon-Pt | 8:00-17:00
Sb | 9:00-14:00
Polityka prywatności
crossmenu