Specjalizujemy się w sprzedaży samochodów kempingowych i kamperów uznanej marki Hymer oraz docenianych przez klientów kamperów Sunlight. Proponujemy profesjonalne doradztwo w zakupie na każdym jego etapie. Od wyboru modelu, przez skonfigurowanie wyposażenia, po finansowanie.
Uwielbiają być w ruchu. Wysokiej jakości powierzchnie i ergonomiczne rozwiązania kuchenne po nowoczesne koncepcje oświetlenia i niebiański komfort snu w rozkładanym łóżku. Rozpocznij swoją podróż już teraz z gwarancją dobrego samopoczucia i spraw, aby każdy cel stał się ulubionym miejscem z Twoim Bürstnerem. Zawsze i wszędzie, podróżuj gdzie chcesz. Nie zapomnij zapiąć pasów!
Specjalizujemy się w sprzedaży samochodów kempingowych i kamperów uznanej marki Hymer oraz docenianych przez klientów kamperów Sunlight. Proponujemy profesjonalne doradztwo w zakupie na każdym jego etapie. Od wyboru modelu, przez skonfigurowanie wyposażenia, po finansowanie.
CROSSCAMP
Żyj bez ograniczeń
CROSSCAMP
Żyj bez ograniczeń

Etykieta na kempingu

Etykieta na kempingu

Jak zachowywać się będąc mieszkańcem kampera?

2 czerwca 2021

Przestrzegaj regulaminu na kempingu

Regulaminy kempingowe dotyczą zarówno posiadaczy namiotów, przyczep jak i kamperów. I chociaż najczęściej miejsca dla tych trzech kategorii mieszkańców są podzielone na osobne strefy, to jednak zasady ich użytkowania są takie same. Regulamin zwykle kojarzy się z czymś nieprzyjemnym, nie lubimy zakazów i lubimy czuć się wolni – zwłaszcza podróżując najbardziej wyzwolonym środkiem transportu. Zapewniamy jednak, że zasady mieszkania w kamperze niewiele różnią się od tych, których przestrzegamy na co dzień.

Przede wszystkim nie należy hałasować na kempingu

Tak, jak w mieszkaniach, tak i na kempingach obowiązuje cisza nocna, która na ogół trwa od 22 do 7 rano. W tym czasie wszelkie aktywności powinny odbywać się z szacunkiem dla sąsiadów, tj. z uwzględnieniem ich prawa do snu. Kampery mają zdecydowanie lepszą izolację hałasu niż namiot, ale głośna muzyka czy późne imprezy z pewnością wydostaną się poza ściany pojazdu.
Pamiętajcie również, że późny dojazd na kemping może przeszkadzać biwakującym już lokatorom, więc jeśli zdarzy Ci się taka sytuacja, postaraj się zminimalizować aktywność do zaparkowania i położenia się spać. I nie zapomnij o godzinie zamknięcia bram, zwłaszcza we Francji, po której na kemping nie wjedzie już żaden samochód, ani żaden kamper!

Dbaj o komfort przestrzenny swój i innych kamperowiczów

Jeżeli właściciel kempingu wyraźnie nie wyznaczył miejsc parkingowych, postaraj się ustawić swojego kampera w bezpiecznej odległości od już stojących. Oznacza to nic innego, jak dbanie o komfort swój i sąsiadów, czyli nie będziesz wchodził do cudzego „ogródka”, zaglądał w okna innym kamperowiczom i tym samym, będziesz się czuć dobrze. Taka zasada dotyczy zarówno małych i jak i dużych kamperów.
Oprócz parkowania na kempingu, bardzo ważną zasadą właścicieli kamperów jest omijanie cudzej przestrzeni wokół pojazdu. Standardem jest rozwijanie markiz, tworzenie własnego ogrodu z meblami wypoczynkowymi, itp., dlatego starajcie się nie skracać drogi wchodząc na cudzą przestrzeń. Kulturalne zachowanie procentuje!
Etykieta na kempingu

Sprzątaj po sobie i nie tylko

Przede wszystkim pilnuj, aby opróżniać śmietniki, toaletę i szarą wodę w miejscach do tego przeznaczonych. Śmieci segreguj zgodnie z wytycznymi i kubłami na kempingu – to europejski standard i standard w ogóle. Przestrzeni wokół swojego kampera regularnie doglądaj i porządkuj, ale jeśli w obszarze wspólnym trafisz na jakieś śmieci, nie omieszkaj ich również wyrzucić. To bardzo dobra praktyka, gwarantująca porządek. Dla toalet chemicznych zwykle są przeznaczone specjalne budynki lub ich części, aby nie wylewać ich zawartości do muszli WC. W razie czego, administracja kempingu zawsze wskaże odpowiednie miejsca i drogę.
Jeśli w twoim kamperze podróżują domowe zwierzęta – psy, koty – pamiętaj, aby po nich również sprzątać i żeby spacery nie odbywały się wyłącznie wokół kampera. Warto zabrać swojego pupila na przechadzkę dalej od sąsiadów.

Uważaj na dzieci swoje i cudze

Obecne możliwości są tak duże, że w kamperze zmieści się cała rodzina, nawet 5 osobowa, więc na kempingach nie brakuje dzieci. Z tym wiążą się pewne obowiązki. Przede wszystkim dzieci powinny zostać zapoznane z regulaminem i zasadami panującymi na kempingu, żeby wszystkie powyższe zasady i codzienny savoir-vivre zostały zachowane. Oznacza to tyle, że również najmłodsi kamperowicze muszą dbać o ciszę, porządek, opiekę nad zwierzętami i kulturę osobistą.
Jednocześnie kierowcy kamperów powinni zachować szczególną ostrożność przy manewrach oraz przy wjeździe i wyjeździe z kempingu. Nikogo nie trzeba przekonywać, że wakacje na świeżym powietrzu to dla dzieci największa atrakcja i dlatego korzystają z tego ile się da! Dlatego na pewno spotkasz je w każdym miejscy! Bądź zatem uważny.

Kamperowy savoire – vivre – podsumowanie

Jak widzisz, zasady na kempingu niewiele różnią się od kultury, z którą funkcjonujesz na co dzień. Tym bardziej łatwo będzie ci wdrożyć powyższe zasady w kamperowe życie. Przywitanie się z sąsiadami to dodatkowe sąsiedzkie zwyczaje na kempingu, ale pamiętaj aby nigdy nie wpraszać się do kogoś na zwiedzanie kampera. Ogólną i pożądaną praktyką jest wyraźne zaproszenie sąsiada, które jeśli nie następuje, nigdy nie jest w złym tonie.
Etykieta na kempingu
Koniecznie sprawdź inne porady

Rodzaje kamperów

14 maja 2021

Etykieta na kempingu

2 czerwca 2021

Kamperem z psem

22 września 2021

Gotowanie w kamperze

27 lutego 2022

Jesienne podróże kamperem

6 października 2022

Jesienny Caravaning

17 stycznia 2023

Burstner Lyseo

26 maja 2023

ERIBA TOURING 560

26 lipca 2023

Sunlight T68

26 lipca 2023

Hymer BM-T 550

26 lipca 2023
ul. Poznańska 10
62-080 Sady k. Poznania
(+48) 61 677 01 01
info@hymerpoznan.pl
Godziny otwarcia: 
Pon-Pt | 8:00-17:00
Sb | 9:00-14:00
Do góry
Polityka prywatności
crossmenu