Specjalizujemy się w sprzedaży samochodów kempingowych i kamperów uznanej marki Hymer oraz docenianych przez klientów kamperów Sunlight. Proponujemy profesjonalne doradztwo w zakupie na każdym jego etapie. Od wyboru modelu, przez skonfigurowanie wyposażenia, po finansowanie.
Uwielbiają być w ruchu. Wysokiej jakości powierzchnie i ergonomiczne rozwiązania kuchenne po nowoczesne koncepcje oświetlenia i niebiański komfort snu w rozkładanym łóżku. Rozpocznij swoją podróż już teraz z gwarancją dobrego samopoczucia i spraw, aby każdy cel stał się ulubionym miejscem z Twoim Bürstnerem. Zawsze i wszędzie, podróżuj gdzie chcesz. Nie zapomnij zapiąć pasów!
Specjalizujemy się w sprzedaży samochodów kempingowych i kamperów uznanej marki Hymer oraz docenianych przez klientów kamperów Sunlight. Proponujemy profesjonalne doradztwo w zakupie na każdym jego etapie. Od wyboru modelu, przez skonfigurowanie wyposażenia, po finansowanie.
CROSSCAMP
Żyj bez ograniczeń
CROSSCAMP
Żyj bez ograniczeń

Kamper na sprzedaż – gdzie go szukać i dlaczego najlepiej w salonie?

Kamper na sprzedaż – gdzie go szukać i dlaczego najlepiej w salonie?

Kampery przeżywają wielki boom popularności.

29 maja 2023

Kampery przeżywają wielki boom popularności. Choć mogło się wydawać, że będzie to tylko przejściowa moda, to nadal wiele osób interesuje się karawaningiem i planuje zakup własnego kampera. Widać to w statystykach: rocznie w naszym kraju rejestrowanych jest około 2000 nowych pojazdów typu kamper. 

Jeśli właśnie rozglądasz się za kamperem na sprzedaż, to na dobry początek warto zajrzeć do salonu. Dlaczego? Konkretne argumenty znajdziesz w naszym artykule.

Duży wybór kamperów w jednym miejscu

Salon, najlepiej autoryzowany, pozwala zapoznać się z wieloma modelami kamperów różnych producentów. Dzięki temu w jednym miejscu możemy porównać ze sobą np. kampery i kamper vany, naocznie przekonując się, który rodzaj pojazdu lepiej wpisuje się w oczekiwania przyszłych właścicieli.

Dodatkową zaletą jest to, że wybierając kamper dla siebie można osobiście ocenić jakość wykonania poszczególnych modeli, poziom wyposażenia, ilość miejsca, zastosowane rozwiązania w zakresie funkcjonalności itd.

Fabrycznie nowy kamper to zawsze najbezpieczniejszy wybór

Wiele osób z góry odrzuca pomysł zakupu fabrycznie nowego kampera, oczywiście sugerując się tutaj stosunkowo wysoką ceną. Zauważmy jednak, że w ostatnich latach olbrzymi popyt na takie pojazdy spowodował, że ceny używanych kamperów mocno zbliżyły się do tych fabrycznie nowych.

Rada

Jeśli masz ograniczony budżet, to koniecznie zapytaj doradcę Hymer Poznań o atrakcyjne finansowanie zakupu nowego kampera – w tym o promocyjny leasing 103,9%.

Argumentem przemawiającym za zakupem nowego kampera jest przede wszystkim bezpieczeństwo. „W pakiecie” otrzymujemy gwarancję fabryczną, mamy pewność, że pojazd jest wolny od usterek, nie ma wypadkowej przeszłości i nie zawiedzie nawet podczas dalekiej podróży np. na południe Europy.

Luksusowe kampery – co je wyróżnia? Odpowiedzi poszukaj w osobnym artykule na naszym blogu.

Używane kampery – jest taniej, ale trzeba się liczyć z ryzykiem

To zrozumiałe, że przy ograniczonym budżecie kierujemy się w stronę rynku używanych pojazdów kempingowych. Trzeba sobie natomiast zdawać sprawę z ryzyka natrafienia na kamper, który tylko pozornie jest gotowy do drogi.

Zakup używanego kampera znacząco różni się od zakupu samochodu osobowego. Do sprawdzenia jest mnóstwo rzeczy, na których trzeba się znać, aby móc ocenić ich sprawność. Mamy tutaj na myśli m.in. szczelność zabudowy, instalacji gazowej, wodnej i kanalizacyjnej, działanie pneumatyki (jeśli została zamontowana), stan zawieszenia, opon, nie wspominając już o układzie napędowym.

Pamiętajmy również, że wśród używanych kamperów na sprzedaż próżno jest szukać tzw. okazji. Bardzo niska cena zawsze budzi podejrzenia, przede wszystkim o wątpliwą historię pojazdu.

To warto wiedzieć

Jeśli szukasz używanego kampera z pewnego źródła, to skontaktuj się z doradcą Hymer Poznań i sprawdź naszą aktualną ofertę pojazdów z drugiej ręki. Dodatkowo przyjmujemy kampery w rozliczeniu.

Indywidualna konfiguracja kampera

Kupując kampera w salonie masz możliwość daleko idącego skonfigurowania pojazdu pod kątem własnych potrzeb i oczekiwań. Chodzi tutaj nie tylko o rozkład wnętrza czy rodzaj napędu, ale także o dodatkowe elementy wyposażenia, jak kamera cofania, markiza, hak holowniczy, bagażnik rowerowy itd.

Zapraszamy do salonu Hymer Poznań

Hymer Poznań w Sadach koło Poznania to jeden z największych salonów karawaningowych w Polsce. Jesteśmy autoryzowanym dealerem marek Buerstner, Hymer i Sunlight, oferując duży wybór modeli tych producentów w korzystnych cenach.

W naszej ofercie znajdziesz:

  • Kampery Hymer– zarówno integry, półintegry, jak i vany;
  • Kampery Buerstner– kampery i kamper vany;
  • Kampery Sunlight– w tym kamper vany, vany, półintegry, integry i modele typu alkowa;

Jako autoryzowany dealer i jednocześnie serwis tych marek, możemy zaproponować doposażenie wybranego kampera w elementy dodatkowe, takie jak chociażby klimatyzacja, system telewizji satelitarnej czy pneumatyka zawieszenia. O szczegóły zapytaj naszego doradcę.

Zajrzyj też do innych artykułów na naszym blogu, w których m.in. wyjaśniamy, jakie trzeba mieć prawo jazdy na kampera, a także pochylamy się nad klasycznym dylematem osób rozpoczynających przygodę z karawaningiem: kamper czy jednak przyczepa kempingowa?

Koniecznie sprawdź inne porady

Rodzaje kamperów

14 maja 2021

Etykieta na kempingu

2 czerwca 2021

Kamperem z psem

22 września 2021

Gotowanie w kamperze

27 lutego 2022

Jesienne podróże kamperem

6 października 2022

Jesienny Caravaning

17 stycznia 2023

Caravans Salon 2023

6 października 2023
ul. Poznańska 10
62-080 Sady k. Poznania
(+48) 61 677 01 01
info@hymerpoznan.pl
Godziny otwarcia: 
Pon-Pt | 8:00-17:00
Sb | 9:00-14:00
Do góry
Polityka prywatności
crossmenu