Specjalizujemy się w sprzedaży samochodów kempingowych i kamperów uznanej marki Hymer oraz docenianych przez klientów kamperów Sunlight. Proponujemy profesjonalne doradztwo w zakupie na każdym jego etapie. Od wyboru modelu, przez skonfigurowanie wyposażenia, po finansowanie.
Uwielbiają być w ruchu. Wysokiej jakości powierzchnie i ergonomiczne rozwiązania kuchenne po nowoczesne koncepcje oświetlenia i niebiański komfort snu w rozkładanym łóżku. Rozpocznij swoją podróż już teraz z gwarancją dobrego samopoczucia i spraw, aby każdy cel stał się ulubionym miejscem z Twoim Bürstnerem. Zawsze i wszędzie, podróżuj gdzie chcesz. Nie zapomnij zapiąć pasów!
Specjalizujemy się w sprzedaży samochodów kempingowych i kamperów uznanej marki Hymer oraz docenianych przez klientów kamperów Sunlight. Proponujemy profesjonalne doradztwo w zakupie na każdym jego etapie. Od wyboru modelu, przez skonfigurowanie wyposażenia, po finansowanie.
CROSSCAMP
Żyj bez ograniczeń
CROSSCAMP
Żyj bez ograniczeń

Wybieramy samochód turystyczny: co warto wziąć pod uwagę?

Wybieramy samochód turystyczny: co warto wziąć pod uwagę?

Rodzaj samochodu turystycznego

20 lutego 2024

Zakup samochodu turystycznego, czy będzie to kamper zintegrowany, półzintegrowany, alkowa, VAN czy kamper van, to zawsze bardzo ekscytujący moment w życiu fana karawaningu. Zwykle na taki krok decydują się osoby, które już nieco „liznęły” tej formy podróżowania i mniej więcej wiedzą, czego potrzebują. Wiele spraw wychodzi jednak dopiero w praniu, czyli już w trakcie użytkowania pojazdu, kiedy to może się okazać, że dany model nie do końca wpisuje się w oczekiwania właścicieli. Jak uniknąć takiego scenariusza? Zacznij od przeczytania naszego artykułu i sprawdź, co należy wziąć pod uwagę przy wyborze samochodu turystycznego.

Rodzaj samochodu turystycznego

Na początek należy określić, jaki pojazd turystyczny najlepiej odpowiada na Twoje potrzeby. Do klasycznego karawaningu i częstej zmiany miejsca postoju idealnie nadają się kampery półzintegrowane czy typu van, natomiast do wypoczynku stacjonarnego, zwłaszcza z większą rodziną, rekomendujemy modele zintegrowane.

Jeśli jednak planujesz podróżować w 2-3 osoby, również poza szlakiem, a przy tym zależy Ci na dynamicznym przejeździe i wszechstronności pojazdu, to rozważ zakup kamper vana.

Wymienione rodzaje pojazdów do uprawiania karawaningu ma w swojej ofercie większość uznanych producentów. Sprawdź na przykład aktualną ofertę samochodów turystycznych marki HYMER, w której znajdziesz modele przeznaczone do uprawiania każdej formy karawaningu – od postoju na luksusowych kempingach, przez przeprawy po bezdrożach i spanie na dziko.

Liczba miejsc do spania

To ważne kryterium z punktu widzenia rodzin podróżujących z dziećmi. Wybierając samochód kempingowy dobrze jest postawić na taki, który zapewnia osobne miejsca do spania dla rodziców i pociech, co przekłada się na dużo wyższy komfort mieszkania w pojeździe.

Na szczęście producenci robią cuda jeśli chodzi o układy wnętrza, potrafiąc wygospodarować nawet 4-5 pełnoprawnych miejsc do spania na bardzo ograniczonej powierzchni. Pod tym względem szczególnie korzystnie wypadają kampery typu alkowa, jak i te, w których zastosowano mechanizm elektrycznie opuszczanego łóżka nad szoferką.

Pod względem funkcjonalności wnętrza i szerokiego wyboru układów na rynku wyróżniają się samochody turystyczne Buerstner, niemieckiej marki cieszącej się bardzo dobrą opinią z uwagi na solidność oraz atrakcyjny stosunek ceny do jakości. Z aktualną ofertą modelową kamperów Buerstner zapoznasz się na naszej stronie internetowej.

DMC

Parametr dopuszczalnej masy całkowitej ma wręcz krytyczne znaczenie dla osób, które posiadają wyłącznie prawo jazdy kategorii B i nie planują go rozszerzać o wyższą kategorię. W takiej sytuacji siłą rzeczy trzeba wybrać samochód turystyczny o DMC do 3,5 tony, zwracając przy tym uwagę na istotną kwestię: rzeczywistą masę własną pojazdu i tym samym jego ładowność.

Może się bowiem okazać, że samochód o DMC 3,5 tony „na sucho” waży 3000 kilogramów, a to oznacza, że aby nie łamać przepisów można do niego zapakować jeszcze tylko około 500 kilogramów ładunku – to naprawdę niewiele.

Wyposażenie, w tym dodatkowe

Wybierając samochód turystyczny warto zwrócić uwagę na jego wyposażenie, w tym np. pojemność lodówki, zbiornika na czystą i szarą wodę, rodzaj ogrzewania (szczególnie ważne w przypadku planowania zimowych wyjazdów) oraz na możliwość doposażenia kampera w różne dodatkowe elementy, jak klimatyzacja, podpory, instalacja TV/SAT i wiele innych. Chodzi przecież o to, aby spędzać czas w samochodzie w sposób komfortowy, prawie jak w domu.

Wiesz już, od czego zacząć poszukiwanie samochodu turystycznego dla siebie. Jeśli chcesz porównać różne modele w jednym miejscu i mieć możliwość dokładnego zapoznania się z pojazdami marek HYMER, Buerstner czy Sunlight, to już teraz zapraszamy do wizyty w salonie HYMER Poznań w Sadach koło Poznania.

Na miejscu czeka na Ciebie szeroki wybór samochodów turystycznych, przyczep kempingowych, a przede wszystkim indywidualny doradca, który pomoże Ci w podjęciu optymalnej decyzji. Koniecznie zapytaj o aktualne promocje, w tym na finansowanie zakupu kampera (kredyt, leasing dla firm).

Chcesz więcej porad i ciekawostek ze świata karawaningu? Zostań na naszym blogu i zajrzyj do artykułów, w których m.in. podpowiadamy, jak podróżować kamperem z psem, co zabrać w podróż kamperem oraz jaka etykieta obowiązuje na kempingu.

Koniecznie sprawdź inne porady

Rodzaje kamperów

14 maja 2021

Etykieta na kempingu

2 czerwca 2021

Kamperem z psem

22 września 2021

Gotowanie w kamperze

27 lutego 2022

Jesienne podróże kamperem

6 października 2022

Jesienny Caravaning

17 stycznia 2023

Caravans Salon 2023

6 października 2023
ul. Poznańska 10
62-080 Sady k. Poznania
(+48) 61 677 01 01
info@hymerpoznan.pl
Godziny otwarcia: 
Pon-Pt | 8:00-17:00
Sb | 9:00-14:00
Do góry
Polityka prywatności
crossmenu