Specjalizujemy się w sprzedaży samochodów kempingowych i kamperów uznanej marki Hymer oraz docenianych przez klientów kamperów Sunlight. Proponujemy profesjonalne doradztwo w zakupie na każdym jego etapie. Od wyboru modelu, przez skonfigurowanie wyposażenia, po finansowanie.
Uwielbiają być w ruchu. Wysokiej jakości powierzchnie i ergonomiczne rozwiązania kuchenne po nowoczesne koncepcje oświetlenia i niebiański komfort snu w rozkładanym łóżku. Rozpocznij swoją podróż już teraz z gwarancją dobrego samopoczucia i spraw, aby każdy cel stał się ulubionym miejscem z Twoim Bürstnerem. Zawsze i wszędzie, podróżuj gdzie chcesz. Nie zapomnij zapiąć pasów!
Specjalizujemy się w sprzedaży samochodów kempingowych i kamperów uznanej marki Hymer oraz docenianych przez klientów kamperów Sunlight. Proponujemy profesjonalne doradztwo w zakupie na każdym jego etapie. Od wyboru modelu, przez skonfigurowanie wyposażenia, po finansowanie.
CROSSCAMP
Żyj bez ograniczeń
CROSSCAMP
Żyj bez ograniczeń

Kamper przystosowany do zimowego karawaningu: na co zwrócić uwagę?

Kamper przystosowany do zimowego karawaningu: na co zwrócić uwagę?

Wydajne ogrzewanie

18 stycznia 2024

Jeszcze do niedawna karawaning kojarzył się wyłącznie z wakacyjną formą spędzania wolnego czasu. Obecnie coraz więcej osób chce fundować sobie krótsze i dłuższe wyjazdy przez cały rok, niezależnie od pogody i panujących temperatur. Na popularności szybko zyskuje zimowy karawaning, czemu sprzyja nie tylko większa dostępność całorocznych kempingów, ale także odpowiednie wyposażenie współczesnych kamperów. I właśnie na tym drugim aspekcie skupimy się w naszym artykule. Sprawdź, czym charakteryzują się kampery przystosowane do zimowego karawaningu.

Wydajne ogrzewanie

Pisząc kolokwialnie: zimowy karawaning „na upartego” można uprawiać w każdym pojeździe wyposażonym w jakikolwiek system grzewczy. Jeśli jednak nie masz ochoty doświadczać ekstremalnych warunków i ryzykować spania w kilku warstwach odzieży, to potrzebujesz kampera z wydajnym ogrzewaniem. Jeden piecyk gazowy z grawitacyjną dystrybucją ciepłego powietrza to stanowczo za mało.

Zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem w kamperach przystosowanych do zimowego karawaningu jest szwedzki system ALDE, który przeszedł testy w skrajnych warunkach atmosferycznych, gwarantujący odpowiedni komfort cieplny nawet przy temperaturze poniżej -20 stopni Celsjusza.

System ALDE przypomina klasyczne centralne ogrzewanie w naszych domach i mieszkaniach. Ciepło jest tutaj rozprowadzane za pomocą czynnika grzewczego (glikolu) za pośrednictwem konwektorów. Dzięki temu w całym kamperze można utrzymać stałą temperaturę, nie ma również problemu z przesuszaniem powietrza i hałaśliwą pracą urządzenia grzewczego.

Porada eksperta HYMER Poznań:

Szczególnie rekomendowanym rozwiązaniem jest system ALDE z ogrzewaniem podłogowym, który zapewnia najwyższy komfort cieplny nawet w bardzo mroźne dni i noce.

Podwójna podłoga

Dobra izolacja termiczna kampera to podstawa, jeśli chcemy spędzać w nim komfortowo czas w warunkach zimowych. Izolacja ścian to jedno, natomiast znacznie ważniejsze jest to, aby kamper posiadał podwójną podłogę.

Nie chodzi tylko o lepsze odizolowanie podłogi od zimnego gruntu, ale także o ochronę instalacji wodnej i kanalizacyjnej przed zamarznięciem.

Porada eksperta HYMER Poznań:

Pamiętajmy, że w nawet dobrze zaizolowanym kamperze, nie należy na zbyt długo wyłączać ogrzewania. Najlepiej, aby pracowało bez przerwy, co zapobiegnie nadmiernemu wychłodzeniu wnętrza.

Zimowe technologie

W kamperach przystosowanych do zimowego uprawiania karawaningu znajdziemy rozwiązania, które z jednej strony zapewniają dobry komfort mieszkańcom, a z drugiej eliminują ryzyko awarii spowodowanych ujemnymi temperaturami.

Warto tutaj wspomnieć o takich technologiach, jak podgrzewanie zbiorników czystej i szarej wody, podgrzewanie kasety WC, system FrostControl, który zabezpiecza bojler przed zamarznięciem (otwiera zawór bezpieczeństwa w momencie wykrycia spadku temperatury) czy system Duo Control dbający o automatyczne przełączenie zasilania systemu grzewczego z jednej butli gazowej na drugą, dzięki czemu nie trzeba tego robić ręcznie i nie ryzykujemy, że rano obudzimy się w lodowatym kamperze z powodu spadku ciśnienia w butli.

Porada eksperta HYMER Poznań:

Z myślą o zimowych wyjazdach kamperem, na przykład na narty, warto zainwestować w pojazd z ogrzewaniem na olej napędowy – wówczas paliwo jest pobierane prosto ze zbiornika na ON, co gwarantuje dużo wyższy komfort i brak konieczności częstej wymiany butli gazowych.

Jaki całoroczny kamper wybrać? Rozważ te propozycje

W ofercie HYMER Poznań znajdziesz spory wybór kamperów, ale i przyczep kempingowych przystosowanych do całorocznej eksploatacji. Są to pojazdy, które zapewnią najwyższy komfort zarówno w czasie letnich wakacji i przy panujących upałach (np. wyposażone w klimatyzację), jak i zimą, gdy zechcesz np. wybrać się z rodziną na ferie do Zakopanego, Karpacza, do Austrii etc.

Szczególnie rekomendujemy kampery zintegrowane, które oferują bardzo dużo przestrzeni mieszkalnej i miejsca do przechowywania rzeczy, co jest szczególnie ważne zimą (kurtki, sprzęt narciarski itd.).

Naszą aprobatę mają np. doskonale wykonane kampery niemieckiej marki HYMER, wyposażone w system ogrzewania ALDE oraz podwójną podłogę. Tutaj ciekawym wyborem będzie w pełni zintegrowany model HYMER BM-L 880. Koniecznie zapytaj o ofertę na ten kamper, który jest również dostępny w atrakcyjnym finansowaniu (promocyjny leasing od 103%).

Spragniony praktycznej wiedzy ze świata karawaningu? Zajrzyj do innych artykułów na naszym blogu, z których dowiesz się m.in., jak wybrać auto kempingowe dla siebie oraz poznasz 10 najpiękniejszych miejsc w Polsce, które warto odwiedzić kamperem.

Koniecznie sprawdź inne porady

Rodzaje kamperów

14 maja 2021

Etykieta na kempingu

2 czerwca 2021

Kamperem z psem

22 września 2021

Gotowanie w kamperze

27 lutego 2022

Jesienne podróże kamperem

6 października 2022

Jesienny Caravaning

17 stycznia 2023

ERIBA TOURING 560

26 lipca 2023

Sunlight T68

26 lipca 2023

Caravans Salon 2023

6 października 2023

Hymer Exsis i-678

20 listopada 2023

Hymer ML-T 580 419 CDI

20 listopada 2023

Crosscamp FLEX

20 listopada 2023

Eriba Touring 442 | 4 OS

21 listopada 2023

Sunlight I 69 L

27 grudnia 2023

Burstner Premio Life 425

11 stycznia 2024

Eriba Touring 542

11 stycznia 2024

Burstner Premio Life 415

12 stycznia 2024

Eriba Touring 530

12 stycznia 2024
ul. Poznańska 10
62-080 Sady k. Poznania
(+48) 61 677 01 01
info@hymerpoznan.pl
Godziny otwarcia: 
Pon-Pt | 8:00-17:00
Sb | 9:00-14:00
Do góry
Polityka prywatności
crossmenu