Specjalizujemy się w sprzedaży samochodów kempingowych i kamperów uznanej marki Hymer oraz docenianych przez klientów kamperów Sunlight. Proponujemy profesjonalne doradztwo w zakupie na każdym jego etapie. Od wyboru modelu, przez skonfigurowanie wyposażenia, po finansowanie.
Uwielbiają być w ruchu. Wysokiej jakości powierzchnie i ergonomiczne rozwiązania kuchenne po nowoczesne koncepcje oświetlenia i niebiański komfort snu w rozkładanym łóżku. Rozpocznij swoją podróż już teraz z gwarancją dobrego samopoczucia i spraw, aby każdy cel stał się ulubionym miejscem z Twoim Bürstnerem. Zawsze i wszędzie, podróżuj gdzie chcesz. Nie zapomnij zapiąć pasów!
Specjalizujemy się w sprzedaży samochodów kempingowych i kamperów uznanej marki Hymer oraz docenianych przez klientów kamperów Sunlight. Proponujemy profesjonalne doradztwo w zakupie na każdym jego etapie. Od wyboru modelu, przez skonfigurowanie wyposażenia, po finansowanie.
CROSSCAMP
Żyj bez ograniczeń
CROSSCAMP
Żyj bez ograniczeń

Jak należy przygotować kampera do zimy?

JAK NALEŻY PRZYGOTOWAĆ KAMPERA DO ZIMY?

28 października 2021

Gdy dni robią się coraz krótsze, a temperatura spada, nadchodzi czas, aby kamperowicze podjęli działania profilaktyczne. Sposób przygotowania pojazdu kempingowego na zimę w dużej mierze zależy od tego, jakiego typu kamperowiczem jesteś. Letni obozowicze są zajęci zimowaniem swoich kamperów, podczas gdy zimowi podróżnicy koncentrują się na działaniach konserwacyjnych i przygotowaniach do wypraw zimowych

Niezależnie od tego, czy przechowujesz swój kamper na zimę, czy przygotowujesz się do podróży, nasze wskazówki powinny być przydatne.

Zimowanie kampera po sezonie letnim

Kiedy lato się kończy, wielu kamperowiczów musi zimować swoje kampery w ramach przygotowań do zimy. O ile nie mieszkasz w bardzo łagodnym klimacie lub nie masz ogrzewanego magazynu, zimowanie jest koniecznością. Jeśli mieszkasz w Polsce, poniższe wskazówki są zdecydowanie dla Ciebie:

  • Dokładnie wyczyść pomieszczenia mieszkalne, kuchnię i łazienki; umyj lodówkę i zostaw ją otwartą na czas przestoju

  • Zalej instalację wodno-kanalizacyjną środkiem przeciw zamarzaniu

  • Odłącz kabel akumulatora w kamperze

  • Uszczelnij wszelkie pęknięcia i zainstaluj uszczelnienia pogodowe wokół drzwi

  • Zadbaj o podstawową pielęgnację w ramach przygotowań do następnego sezonu

  • Dokładnie sprawdź wszystkie otwory i upewnij się, że Twój kamper jest dobrze zabezpieczony przed owadami i gryzoniami.

Jak należy przygotować kampera do zimy?
Jak należy przygotować kampera do zimy?

Przygotowanie kampera do zimowej podróży

Dla niektórych użytkowników kamperów koniec lata to nie koniec sezonu. Jest wielu, którzy kontynuują podróżowanie przez jesień i zimę, zwykle przenosząc się do cieplejszych miejsc. Ale są też śnieżni amatorzy, którzy zazwyczaj rozpoczynają podróże dopiero w grudniu i styczniu.

Śnieżni amatorzy kamperów muszą podjąć różne kroki, przygotowując swój kamper na zimę, ponieważ będą dalej podróżować. Najważniejsze wskazówki dotyczą czterech obszarów:

  • Woda: Upewnij się, że system wodny został raz przepłukany przed wyjazdem. Zapakuj dwa węże wodne i rozważ zabranie ze sobą wbudowanego filtra wody i regulatora ciśnienia wody.

  • Elektryczne: sprawdź złącze przewodu elektrycznego w kamperze, aby upewnić się, że działa. Przynieś przedłużacz i wszelkie zasilacze lub zasilacze, których możesz potrzebować.

  • Ścieki: Przepłucz system kanalizacyjny raz przed wyjazdem, aby upewnić się, że wszystko działa. Zapakuj pełny zestaw do usuwania ścieków, w tym wszelkie używane dodatki do zbiorników na ścieki.

  • Opony: Dokładnie sprawdź wszystkie opony w swoim kamperze. Średnia żywotność wynosi sześć lat, ale zależy to od użytkowania i innych czynników. Przed wyjazdem upewnij się, że wszystkie opony są w dobrym stanie, odpowiednio napompowane i nie przeciekają.

Koniecznie sprawdź inne porady

Rodzaje kamperów

14 maja 2021

Etykieta na kempingu

2 czerwca 2021

Kamperem z psem

22 września 2021

Gotowanie w kamperze

27 lutego 2022

Jesienne podróże kamperem

6 października 2022

Jesienny Caravaning

17 stycznia 2023

ERIBA TOURING 560

26 lipca 2023

Sunlight T68

26 lipca 2023

Caravans Salon 2023

6 października 2023

Hymer Exsis i-678

20 listopada 2023

Hymer ML-T 580 419 CDI

20 listopada 2023

Crosscamp FLEX

20 listopada 2023

Eriba Touring 442 | 4 OS

21 listopada 2023

Sunlight I 69 L

27 grudnia 2023

Burstner Premio Life 425

11 stycznia 2024

Eriba Touring 542

11 stycznia 2024

Burstner Premio Life 415

12 stycznia 2024

Eriba Touring 530

12 stycznia 2024
ul. Poznańska 10
62-080 Sady k. Poznania
(+48) 61 677 01 01
info@hymerpoznan.pl
Godziny otwarcia: 
Pon-Pt | 8:00-17:00
Sb | 9:00-14:00
Do góry
Polityka prywatności
crossmenu