Specjalizujemy się w sprzedaży samochodów kempingowych i kamperów uznanej marki Hymer oraz docenianych przez klientów kamperów Sunlight. Proponujemy profesjonalne doradztwo w zakupie na każdym jego etapie. Od wyboru modelu, przez skonfigurowanie wyposażenia, po finansowanie.
Uwielbiają być w ruchu. Wysokiej jakości powierzchnie i ergonomiczne rozwiązania kuchenne po nowoczesne koncepcje oświetlenia i niebiański komfort snu w rozkładanym łóżku. Rozpocznij swoją podróż już teraz z gwarancją dobrego samopoczucia i spraw, aby każdy cel stał się ulubionym miejscem z Twoim Bürstnerem. Zawsze i wszędzie, podróżuj gdzie chcesz. Nie zapomnij zapiąć pasów!
Specjalizujemy się w sprzedaży samochodów kempingowych i kamperów uznanej marki Hymer oraz docenianych przez klientów kamperów Sunlight. Proponujemy profesjonalne doradztwo w zakupie na każdym jego etapie. Od wyboru modelu, przez skonfigurowanie wyposażenia, po finansowanie.
CROSSCAMP
Żyj bez ograniczeń
CROSSCAMP
Żyj bez ograniczeń

Wybieramy auto kempingowe: która wersja zabudowy będzie optymalna dla Ciebie?

Wybieramy auto kempingowe: która wersja zabudowy będzie optymalna dla Ciebie?

Która wersja zabudowy będzie optymalna dla Ciebie?

6 września 2023

Przymierzając się do zakupu kampera trzeba poświęcić bardzo dużo czasu na przeanalizowanie całego rynku pojazdów kempingowych – a ten jest ogromny. Analiza dostępnych „domów na kołach”, ich rodzajów, układów wnętrza, wersji silnikowych, wyposażenia i elementów dodatkowych może przyprawić o ból głowy. Zakup pojazdu kempingowego jest jednak stosunkowo kosztowny, dlatego warto zadbać o podjęcie dobrej decyzji. Na początek skup się na rodzajach aut kempingowych i sprawdź, która wersja zabudowy będzie optymalnym rozwiązaniem dla Ciebie. Na krótki przegląd dostępnych wariantów zapraszamy do naszego artykułu.

Kamper van

Można się spotkać również z zapisami „kampervan” lub „campervan”, natomiast zawsze chodzi o dokładnie ten sam rodzaj auta kempingowego. Kampervan to pojazd zbudowany na podwoziu i nadwoziu samochodu dostawczego, na przykład Forda Transita, Fiata Ducato, Mercedesa Sprintera itd.

Kampervany to szalenie popularna kategoria pojazdów kempingowych, o czym najlepiej świadczy szybko rozwijająca się oferta czołowych producentów. Takie pojazdy można znaleźć m.in. w katalogu marek Hymer, Buerstner czy Sunlight.

Kampervany Buerstner to obecnie aż sześć modeli oferujących od 2 do nawet 5 miejsc do spania. Dostępny jest również kampervan z napędem na cztery koła (Campeo 4x4 na Citroenie Jumperze).

Świetnie prezentują się również kampervany Sunlight, czyli niemieckiej marki należącej do grupy Erwin Hymer Group. Model CLIFF, dostępny w kilku wariantach zabudowy, oferuje od 2 do nawet – uwaga – 7 miejsc do spania. To auto kempingowe może być realną alternatywą dla kampera typu van czy nawet półintegra.

Dla kogo jest kampervan?

 • Dla osób szukających zwinnego, dynamicznego auta kempingowego;
 • Dla chcących spać na dziko i często zmieniać kempingi;
 • Dla osób pewniej czujących się za kierownicą busa/auta dostawczego;
 • Dla singli, par lub małej rodziny;

Przy okazji zajrzyj do innego artykułu, w którym omawiamy najważniejsze zalety małych kamperów.

Van

Van (nie mylić z kampervanem) to auto kempingowe łączące w sobie zwinność i kompaktowość kampervana z funkcjonalnością półintegry. W tym przypadku można już mówić o pełnoprawnym „domu na kołach”. Spora ilość przestrzeni w części mieszkalnej, znakomite walory użytkowe, pełnoprawny aneks kuchenny i zaplecze sanitarne – van odpowie na potrzeby zdecydowanej większości osób zaczynających przygodę z karawaningiem.

Kampery typu van są dostępne m.in. w ofercie cenionej marki Buerstner.

Dla kogo jest kamper typu van?

 • Dla osób, które potrzebują większej przestrzeni;
 • Dla rodzin 2+1 i 2+2;
 • Dla ceniących sobie super funkcjonalne rozwiązania;
 • Dla chcących uprawiać karawaning zarówno na dziko, jak i na kempingach z pełną infrastrukturą;

Alkowa

Popularne auta kempingowe, które wyróżniają się dodatkowym miejscem do spania zabudowanym nad szoferką – czyli tzw. alkową. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, ponieważ nawet gdy jedna czy dwie osoby kładą się spać, to pozostali mieszkańcy kampera mogą swobodnie korzystać z jadalni, kuchni etc.

Dla kogo jest kamper typu alkowa?

 • Dla większych rodzin;
 • Dla par znajomych podróżujących jednym kamperem;
 • Dla osób, które chcą położyć dzieci spać w alkowie i nadal swobodnie korzystać z części mieszkalnej;

Półintegra

Kampery półzintegrowane to bardzo obszerna kategoria aut kempingowych, które wyróżniają się przede wszystkim rewelacyjną funkcjonalnością. Są niższe niż alkowa (mniejsze opory powietrza = wyższy komfort jazdy), natomiast często znajdziemy w nich rozwiązanie polegające na automatycznym opuszczaniu łóżka podwieszonego nad szoferką.

Więcej o kamperach półzintegrowanych przeczytasz w osobnym artykule na naszym blogu.

Dla kogo jest kamper typu półintegra?

 • Dla osób szukających dużego, ale wciąż kompaktowego kampera;
 • Dla większych rodzin, w tym podróżujących z nastoletnimi lub już dorosłymi dziećmi;
 • Dla preferujących uprawianie karawaningu na kempingach, choć rozważających również opcję na dziko;

Integra

To najbardziej prestiżowa kategoria aut kempingowych. Kampery zintegrowane są w 100% zaprojektowane i wykonane z myślą o karawaningu, dlatego znajdziemy w nich mnóstwo praktycznych rozwiązań i sporą przestrzeń mieszkalną, co gwarantuje wysoki komfort podróżowania. Trzeba natomiast pamiętać, że integry, a zwłaszcza luksusowe kampery o znacznych wymiarach, często mają DMC powyżej 3,5 tony, co już wymaga posiadania prawa jazdy kategorii C.

Dla kogo jest kamper typu integra?

 • Dla dużej rodziny;
 • Dla osób chcących uprawiać karawaning w stylu, zapewniając sobie przy tym wysoki komfort;
 • Dla zdecydowanych na spanie na kempingach (duże wymiary kampera utrudniają znalezienie miejsca na parkingu, przy drodze etc.);

Wszystkie omówione rodzaje aut kempingowych znajdziesz w ofercie HYMER Poznań, jednego z największych salonów karawaningowych w Polsce. Odwiedź nas w Sadach koło Poznania, skorzystaj z fachowego doradztwa, zapytaj też o aktualne promocje i atrakcyjne finansowanie zakupu kampera, w tym leasing 103,9%.

Koniecznie sprawdź inne porady

Rodzaje kamperów

14 maja 2021

Etykieta na kempingu

2 czerwca 2021

Kamperem z psem

22 września 2021

Gotowanie w kamperze

27 lutego 2022

Jesienne podróże kamperem

6 października 2022

Jesienny Caravaning

17 stycznia 2023

Caravans Salon 2023

6 października 2023
ul. Poznańska 10
62-080 Sady k. Poznania
(+48) 61 677 01 01
info@hymerpoznan.pl
Godziny otwarcia: 
Pon-Pt | 8:00-17:00
Sb | 9:00-14:00
Do góry
Polityka prywatności
crossmenu