Specjalizujemy się w sprzedaży samochodów kempingowych i kamperów uznanej marki Hymer oraz docenianych przez klientów kamperów Sunlight. Proponujemy profesjonalne doradztwo w zakupie na każdym jego etapie. Od wyboru modelu, przez skonfigurowanie wyposażenia, po finansowanie.
Uwielbiają być w ruchu. Wysokiej jakości powierzchnie i ergonomiczne rozwiązania kuchenne po nowoczesne koncepcje oświetlenia i niebiański komfort snu w rozkładanym łóżku. Rozpocznij swoją podróż już teraz z gwarancją dobrego samopoczucia i spraw, aby każdy cel stał się ulubionym miejscem z Twoim Bürstnerem. Zawsze i wszędzie, podróżuj gdzie chcesz. Nie zapomnij zapiąć pasów!
Specjalizujemy się w sprzedaży samochodów kempingowych i kamperów uznanej marki Hymer oraz docenianych przez klientów kamperów Sunlight. Proponujemy profesjonalne doradztwo w zakupie na każdym jego etapie. Od wyboru modelu, przez skonfigurowanie wyposażenia, po finansowanie.
CROSSCAMP
Żyj bez ograniczeń
CROSSCAMP
Żyj bez ograniczeń

Kampery zintegrowane: poznaj ich najważniejsze zalety

Kampery zintegrowane: poznaj ich najważniejsze zalety

Czym jest kamper zintegrowany?

5 grudnia 2023

Jaki kamper wybrać? To pierwsze pytanie, które zadaje sobie każda osoba zdecydowana na zakup pojazdu kempingowego. Tym razem bliżej przyjrzymy się karawaningowej elicie, czyli kamperom zintegrowanym. Co trzeba o nich wiedzieć? Jakie są ich zalety i wady? Przeczytaj nasz artykuł i sprawdź, czy kamper typu integra to dobry wybór dla Ciebie.

Czym jest kamper zintegrowany?

Kampery zintegrowane to zdecydowanie najwyższa klasa pojazdów kempingowych, które cieszą się prestiżem i są obiektem pożądania niemal wszystkich fanów karawaningu. To one prezentują się najbardziej okazale na kempingach, to im robi się zdjęcia i to do nich ustawiają się najdłuższe kolejki na targach karawaningowych.

Tym, co odróżnia integry od np. kamperów półzintegrowanych jest fakt, iż zostały one w 100% zaprojektowane z myślą o użytku turystycznym. Nie mamy więc tutaj do czynienia z sytuacją, w której na pojeździe dostawczym montuje się jedynie modułową zabudowę kempingową.

Taka konstrukcja kampera decyduje również o jego kluczowych zaletach, czyli:

 • Bardzo dużej przestrzeni mieszkalnej – kampery zintegrowane zapewniają komfortowe warunki nawet 4, 5 czy 6 osobom;
 • Znakomita funkcjonalność, mnóstwo przemyślanych rozwiązań;
 • Bogate wyposażenie;
 • Duża ilość miejsca pozwala zamontować w kamperze wiele urządzeń domowych, które zwyczajnie nie mieszczą się w innych zabudowach;
 • Mnóstwo miejsca do przechowywania;

Należy natomiast pamiętać, że powyższe zalety mają nierozerwalny związek z wielkością i tym samym znaczną masą własną kampera zintegrowanego. Takie modele w zdecydowanej większości przypadków wymagają od kierowcy posiadania prawa jazdy kategorii C.

Komu polecamy zakup kampera zintegrowanego?

Kamper zintegrowany ma jedną zasadniczą wadę: jest relatywnie drogi w zakupie. To najdroższa opcja, o czym możesz się przekonać przeglądając dowolne oferty kamperów na sprzedaż. Można zatem napisać, że z pewnością nie jest to wybór dla każdego.

Jeśli stoisz przed dylematem, czy np. kupić używanego kampera zintegrowanego o nie do końca zweryfikowanej historii, czy – w podobnej cenie – fabrycznie nowego kampera półzintegrowanego, to ta druga opcja zawsze będzie bezpieczniejsza i prawdopodobnie korzystniejsza (wolna od ryzyka kosztownych napraw pojazdu, a tym bardziej uszkodzonej zabudowy).

Jeśli jednak budżet nie stanowi problemu i chcesz spełnić swoje marzenie o posiadaniu kampera bez względu na koszty, to jak najbardziej możemy rekomendować zakup wersji zintegrowanej. Jest to szczególnie dobry wybór dla osób, które:

 • Mają sporą rodzinę i chcą, aby każdy z podróżnych miał zapewniony wysoki komfort mieszkania na kempingu lub „na dziko”;
 • Oczekują bardzo dużej przestrzeni mieszkalnej;
 • Planują spędzać w kamperze wiele dni w ciągu roku, może nawet całą zimę np. w Portugalii czy Hiszpanii;
 • Odbywają dłuższe podróże kamperem, minimum kilkutygodniowe;
 • Nigdzie się nie spieszą, mogą rozłożyć sobie dojazd na docelowy kemping na kilka dni;
 • Cenią sobie bardzo wysoki standard wykonania oraz oczekują dostępu do wszystkich wygód, jakich można spodziewać się w kamperze (włącznie z np. zmywarką do naczyń czy pralką);

Odwiedź salon HYMER Poznań i wybierz dobrze!

Jeśli nadal masz wątpliwości, czy optymalnym wyborem będzie dla Ciebie kamper zintegrowany, półzintegrowany, alkowa, VAN czy może kamper van, to najlepszym, co możesz zrobić, jest odwiedzenie salonu HYMER Poznań – jednego z największych salonów karawaningowych w Polsce.

Nasz salon mieści się w Sadach koło Poznania. Znajdziesz w nim szeroki wybór różnych rodzajów kamperów renomowanych producentów, w tym HYMER, Buerstner oraz Sunlight. Co jednak najważniejsze, skorzystasz z fachowego doradztwa naszych ekspertów, którzy są praktykami karawaningu i będą w stanie rzeczowo pomóc Ci w wyborze odpowiedniego kampera dla siebie.

Zajrzyj też do innych artykułów na blogu, w których eksperci HYMER Poznań m.in. podpowiadają, którego producenta kamperów warto wziąć pod uwagę na etapie wyboru pojazdu, a także wyjaśniają, jakie trzeba mieć prawo jazdy na kampera.

Koniecznie sprawdź inne porady

Rodzaje kamperów

14 maja 2021

Etykieta na kempingu

2 czerwca 2021

Kamperem z psem

22 września 2021

Gotowanie w kamperze

27 lutego 2022

Jesienne podróże kamperem

6 października 2022

Jesienny Caravaning

17 stycznia 2023

ERIBA TOURING 560

26 lipca 2023

Sunlight T68

26 lipca 2023

Caravans Salon 2023

6 października 2023

Hymer Exsis i-678

20 listopada 2023

Hymer ML-T 580 419 CDI

20 listopada 2023

Crosscamp FLEX

20 listopada 2023

Eriba Touring 442 | 4 OS

21 listopada 2023

Sunlight I 69 L

27 grudnia 2023

Burstner Premio Life 425

11 stycznia 2024

Eriba Touring 542

11 stycznia 2024

Burstner Premio Life 415

12 stycznia 2024

Eriba Touring 530

12 stycznia 2024
ul. Poznańska 10
62-080 Sady k. Poznania
(+48) 61 677 01 01
info@hymerpoznan.pl
Godziny otwarcia: 
Pon-Pt | 8:00-17:00
Sb | 9:00-14:00
Do góry
Polityka prywatności
crossmenu