Specjalizujemy się w sprzedaży samochodów kempingowych i kamperów uznanej marki Hymer oraz docenianych przez klientów kamperów Sunlight. Proponujemy profesjonalne doradztwo w zakupie na każdym jego etapie. Od wyboru modelu, przez skonfigurowanie wyposażenia, po finansowanie.
Uwielbiają być w ruchu. Wysokiej jakości powierzchnie i ergonomiczne rozwiązania kuchenne po nowoczesne koncepcje oświetlenia i niebiański komfort snu w rozkładanym łóżku. Rozpocznij swoją podróż już teraz z gwarancją dobrego samopoczucia i spraw, aby każdy cel stał się ulubionym miejscem z Twoim Bürstnerem. Zawsze i wszędzie, podróżuj gdzie chcesz. Nie zapomnij zapiąć pasów!
Specjalizujemy się w sprzedaży samochodów kempingowych i kamperów uznanej marki Hymer oraz docenianych przez klientów kamperów Sunlight. Proponujemy profesjonalne doradztwo w zakupie na każdym jego etapie. Od wyboru modelu, przez skonfigurowanie wyposażenia, po finansowanie.
CROSSCAMP
Żyj bez ograniczeń
CROSSCAMP
Żyj bez ograniczeń

Samochody turystyczne – przegląd pojazdów idealnych na dłuższe i krótsze podróże

Samochody turystyczne – przegląd pojazdów idealnych na dłuższe i krótsze podróże

CROSSCAMP, czyli połączenie wygody samochodu osobowego i funkcjonalności kampera

26 czerwca 2023

W ostatnich latach znacząco wzrosło zainteresowanie turystyką indywidualną. Po chwilowym zachłyśnięciu się wakacjami all inclusive oferowanymi przez biura podróży, coraz więcej osób wraca do samodzielnego układania planu wakacji czy długich weekendów, organizując wyjazdy na własną rękę. Sprzyja temu otwarcie granic, poprawiająca się jakość dróg oraz coraz lepszy standard pobytu np. na kempingach.

Stosunkowo nowym trendem jest rosnące zainteresowanie samochodami turystycznymi, które zapewniają wysoki komfort podróżowania i mogą pełnić funkcję „domu na kołach”. Czym właściwie są samochody turystyczne? To stosunkowo szerokie pojęcie, które obejmuje kilka rodzajów pojazdów. Po szczegóły zapraszamy do naszego artykułu.

Kamper vany

Zacznijmy od kamper vanów, czyli samochodów dostawczych przystosowanych do użytkowania jako kamper. To prawdziwy hit w świecie karawaningu, napędzany setkami filmów na YouTube dokumentujących samodzielną budowę kamper vana.

Jeśli nie masz ani czasu, ani umiejętności, aby przerobić starego dostawczaka na kamper, to oczywiście z pomocą przyjdą profesjonalni producenci. Na rynku znajdziemy dziś szeroki wybór kamper vanów, które są w pełni przystosowane do mieszkania w nich na kempingu czy nawet do spania „na dziko” – często są niezależne energetycznie dzięki instalacji solarnej do ładowania akumulatorów.

Kamper vany to świetne samochody turystyczne dla bezdzietnych par, singli, jak i dla mniejszych rodzin, którym zależy na szybkim, komfortowym podróżowaniu, a ilość miejsca do spania i przechowywania ma drugorzędne znaczenie.

Kampery

Pełnoprawne kampery również mogą zostać zaliczone do kategorii samochodów turystycznych. Istnieje kilka rodzajów kamperów, mianowicie:

  • Vany– czyli komfortowe, kompaktowe domy na kołach, optymalne dla par i mniejszych rodzin;
  • Alkowa – z dodatkowym miejscem do spania zabudowanym nad kabiną kierowcy;
  • Półintegra– są to to kampery, w których część mieszkalna jest wyraźnie oddzielona od szoferki. Są również niższe niż alkowy, co zwiększa komfort podróżowania. Dodatkowe miejsce do spania często znajduje się nad szoferką i jest opuszczane elektrycznie;
  • Integra – najwyższa klasa kamperów, które są w 100% zaprojektowane z myślą o użytkowaniu w formie domu na kołach. Oferują dużo miejsca, są bardzo komfortowe, prestiżowe, gwarantując wysoki komfort podróżowania i wypoczynku nawet wieloosobowej rodzinie;

CROSSCAMP, czyli połączenie wygody samochodu osobowego i funkcjonalności kampera

CROSSCAMP to kompaktowy VAN, który stanowi świetną propozycję dla osób niemogących sobie pozwolić na posiadanie i kampera, i samochodu osobowego. Tutaj mamy do czynienia z połączeniem funkcji obu rodzajów pojazdów.

Na co dzień CROSSCAMP może być wygodnym, zwinnym samochodem rodzinnym, sprawdzającym się nawet w zatłoczonym mieście. Dzięki dużej przestrzeni bagażowej śmiało można go wykorzystać do przewożenia różnych przedmiotów, na przykład na etapie przeprowadzki czy remontu mieszkania.

Gdy natomiast najdzie Cię ochota na wyjazd za miasto, czy to na weekend, długi weekend czy wakacje, to w mgnieniu oka zamienisz ten samochód turystyczny w wygodnego kamper vana, którym komfortowo i szybko dojedziesz nawet na drugi koniec Europy.

Dodajmy, że charakterystycznym elementem CROSSCAMPU jest łóżko z baldachimem znajdujące się pod podnoszonym dachem, na którym wygodnie wyśpią się dwie osoby, mogąc również podziwiać piękne widoki dzięki otwieranemu frontowi.

Dowiedz się więcej o samochodach turystycznych typu CROSSCAMP.

Wybierz samochód turystyczny dla siebie

HYMER Poznań w Sadach koło Poznania, jednej z największych salonów karawaningowych w Polsce, oferuje szeroki wybór samochodów turystycznych – zarówno kamperów Buerstner, HYMER i Sunlight, jak i pojazdów typu CROSSCAMP produkowanych przez Erwin Hymer Group.

Planując zakup samochodu turystycznego zacznij od odwiedzenia naszego salonu. Na miejscu masz możliwość porównania kilku rodzajów takich pojazdów, co pozwoli Ci wybrać optymalne rozwiązanie dla siebie. Skorzystasz również z fachowego doradztwa ekspertów HYMER Poznań, którzy zaproponują odpowiedni pojazd spełniający Twoje oczekiwania i przygotują atrakcyjną ofertę zakupu.

Zajrzyj też do innych artykułów na blogu, z których dowiesz się m.in., jakie są rodzaje kamperów, a także poznasz nasze propozycje TOP 5 kierunków wakacyjnych na podróż kamperem czy z przyczepą kempingową.

Koniecznie sprawdź inne porady

Rodzaje kamperów

14 maja 2021

Etykieta na kempingu

2 czerwca 2021

Kamperem z psem

22 września 2021

Gotowanie w kamperze

27 lutego 2022

Jesienne podróże kamperem

6 października 2022

Jesienny Caravaning

17 stycznia 2023

Caravans Salon 2023

6 października 2023
ul. Poznańska 10
62-080 Sady k. Poznania
(+48) 61 677 01 01
info@hymerpoznan.pl
Godziny otwarcia: 
Pon-Pt | 8:00-17:00
Sb | 9:00-14:00
Do góry
Polityka prywatności
crossmenu