Specjalizujemy się w sprzedaży samochodów kempingowych i kamperów uznanej marki Hymer oraz docenianych przez klientów kamperów Sunlight. Proponujemy profesjonalne doradztwo w zakupie na każdym jego etapie. Od wyboru modelu, przez skonfigurowanie wyposażenia, po finansowanie.
Uwielbiają być w ruchu. Wysokiej jakości powierzchnie i ergonomiczne rozwiązania kuchenne po nowoczesne koncepcje oświetlenia i niebiański komfort snu w rozkładanym łóżku. Rozpocznij swoją podróż już teraz z gwarancją dobrego samopoczucia i spraw, aby każdy cel stał się ulubionym miejscem z Twoim Bürstnerem. Zawsze i wszędzie, podróżuj gdzie chcesz. Nie zapomnij zapiąć pasów!
Specjalizujemy się w sprzedaży samochodów kempingowych i kamperów uznanej marki Hymer oraz docenianych przez klientów kamperów Sunlight. Proponujemy profesjonalne doradztwo w zakupie na każdym jego etapie. Od wyboru modelu, przez skonfigurowanie wyposażenia, po finansowanie.
CROSSCAMP
Żyj bez ograniczeń
CROSSCAMP
Żyj bez ograniczeń

Małe kampery – funkcjonalne, zwinne i bardzo wygodne w podróży!

Małe kampery – funkcjonalne, zwinne i bardzo wygodne w podróży!

Małe kampery nieprzypadkowo cieszą się tak dużym zainteresowaniem.

29 maja 2023

Na naszym blogu przyglądaliśmy się już bliżej luksusowym kamperom, które w zdecydowanej większości są dużymi pojazdami, najczęściej typu integra. Nie każdy potrzebuje aż takiej przestrzeni i niemal domowych warunków. W Hymer Poznań zauważamy rosnące zainteresowanie małymi kamperami, które mają szereg zalet przemawiających za ich zakupem. Co charakteryzuje małe kampery? Komu można je polecić? Które modele warto wziąć pod uwagę? Zapraszamy do lektury naszego artykułu.

Małe kampery to nie tylko kamper vany

Panuje przekonanie, że szukając małego kampera trzeba się ograniczać do oferty kamper vanów, czyli pojazdów kempingowych zbudowanych w oparciu o popularne samochodowy dostawcze. To nie do końca prawda.

W ofertach czołowych producentów kamperów znajdziemy również mniejsze modele typu półintegra, a nawet integra (jeden z ich opiszemy w dalszej części artykułu).

Najważniejsze zalety małych kamperów

Małe kampery nieprzypadkowo cieszą się tak dużym zainteresowaniem. Choć oferują znacznie mniej miejsca, co może się przekładać na ograniczoną funkcjonalność, to w zamian oferują szereg trudnych do zbagatelizowania zalet:

  • Małe kampery, szczególnie kamper vany, prowadzą się niemal tak samo jak osobówki, co ma wpływ na wysoki komfort podróżowania;
  • Mniejsze kampery umożliwiają rozwinięcie większej prędkości na autostradzie (krótszy czas dojazdu na miejsce, co ma znaczenie w przypadku dalekich podróży);
  • Mały kamper o DMC do 3,5 tony może prowadzić każda osoba posiadająca prawo jazdy kategorii B (zajrzyj do naszego artykułu, w którym szerzej omawiamy temat prawa jazdy na kampera);
  • Dla małego pojazdu łatwiej jest znaleźć miejsce parkingowe, miejsce postojowe (szczególnie w przypadku spania „na dziko”) czy atrakcyjną parcelę, na której będziemy też mieć więcej miejsca np. na rozstawienie mebli kempingowych;
  • Małe kampery są zwinne i stosunkowo kompaktowe, co ułatwia zwiedzanie atrakcyjnych miast;
  • Kamperów o DMC do 3,5 tony zwykle nie dotyczy ograniczenie wjazdu np. do ścisłego centrum;

Mały kamper – dla kogo?

Zakup małego kampera na pewno można rekomendować osobom, które:

  1. Preferują aktywne spędzanie urlopu, często się przemieszczają, dojeżdżają do atrakcji turystycznych, chcą zwiedzać zabytkowe miasta etc.
  2. Samą podróż traktują wyłącznie jako etap „do zaliczenia”, dlatego chcą jak najszybciej dotrzeć na miejsce.
  3. Uprawiają karawaning w dwie osoby lub w modelu 2+1, ewentualnie 2+2.
  4. Nie chcą uzależniać trasy przejazdu i wyboru miejsc postojowych od gabarytów kampera.

Polecane modele małych kamperów dostępnych w ofercie Hymer Poznań

Klientom, którzy dopytują naszych doradców o małe kampery, chętnie rekomendujemy dwa bardzo interesujące modele.

Pierwszym z nich jest Hymer Free S, czyli kamper van zbudowany na Mercedesie Sprinterze z napędem na przednie koła. Pojazd oferuje od 2 do 5 miejsc do spania, dzięki czemu może być rozpatrywany również w kategorii kampera dla małej rodziny. Część mieszkalna zaskakuje przestronnością, zapewniając nawet do 2 metrów wysokości nad głową.

Sprawdź specyfikację i galerię zdjęć modelu Hymer Free S.

Drugim polecanym modelem jest kamper z zupełnie innej kategorii, czyli Hymer B-Klasse ModernComfort I Whiteline. Ten pojazd dowodzi, że małe kampery są dostępne również wśród modeli zintegrowanych.

Hymer B-Klasse ModernComfort I Whiteline został zbudowany na Mercedesie, oferuje 4-5 miejsc do spania i jest dostępny w wielu wariantach. To ekskluzywny kamper, który w unikalny sposób łączy kompaktowe nadwozie z bardzo dużą ilością miejsca w środku.

Sprawdź specyfikację i galerię zdjęć modelu Hymer B-Klasse ModernComfort I Whiteline.

Szukasz małego kampera? Koniecznie odwiedź salon Hymer Poznań w Sadach koło Poznania, w którym znajdziesz szeroki wybór kamperów takich marek, jak Hymer, Buerstner czy Sunlight. Nasi doradcy pomogą Ci w wyborze odpowiedniego modelu oraz przedstawią atrakcyjne formy finansowania zakupu, w tym promocyjny leasing 103,9%. 

Sprawdź też inne artykuły na naszym blogu, z których dowiesz się m.in. czym właściwie jest kamper półzintegrowany, a także poznasz najlepsze metody na zimowanie kampera.

Koniecznie sprawdź inne porady

Rodzaje kamperów

14 maja 2021

Etykieta na kempingu

2 czerwca 2021

Kamperem z psem

22 września 2021

Gotowanie w kamperze

27 lutego 2022

Jesienne podróże kamperem

6 października 2022

Jesienny Caravaning

17 stycznia 2023

Caravans Salon 2023

6 października 2023
ul. Poznańska 10
62-080 Sady k. Poznania
(+48) 61 677 01 01
info@hymerpoznan.pl
Godziny otwarcia: 
Pon-Pt | 8:00-17:00
Sb | 9:00-14:00
Do góry
Polityka prywatności
crossmenu