Specjalizujemy się w sprzedaży samochodów kempingowych i kamperów uznanej marki Hymer oraz docenianych przez klientów kamperów Sunlight. Proponujemy profesjonalne doradztwo w zakupie na każdym jego etapie. Od wyboru modelu, przez skonfigurowanie wyposażenia, po finansowanie.
Uwielbiają być w ruchu. Wysokiej jakości powierzchnie i ergonomiczne rozwiązania kuchenne po nowoczesne koncepcje oświetlenia i niebiański komfort snu w rozkładanym łóżku. Rozpocznij swoją podróż już teraz z gwarancją dobrego samopoczucia i spraw, aby każdy cel stał się ulubionym miejscem z Twoim Bürstnerem. Zawsze i wszędzie, podróżuj gdzie chcesz. Nie zapomnij zapiąć pasów!
Specjalizujemy się w sprzedaży samochodów kempingowych i kamperów uznanej marki Hymer oraz docenianych przez klientów kamperów Sunlight. Proponujemy profesjonalne doradztwo w zakupie na każdym jego etapie. Od wyboru modelu, przez skonfigurowanie wyposażenia, po finansowanie.
CROSSCAMP
Żyj bez ograniczeń
CROSSCAMP
Żyj bez ograniczeń

Kiedy warto kupić kampera, a kiedy lepiej go wypożyczyć?

Kiedy warto kupić kampera, a kiedy lepiej go wypożyczyć?

Zakup kampera: kiedy na pewno ma to sens?

5 grudnia 2023

Wszystko wskazuje na to, że moda na karawaning będzie trwałym trendem. Widać to chociażby po utrzymujących się bardzo dobrych wynikach sprzedaży pojazdów kempingowych. Mnóstwo osób w naszym kraju doceniło zalety karawaningu, a wręcz zakochało się w tej formie podróżowania. Masz podobnie? W takim razie na pewno stoisz przed klasycznym dylematem: kupić kampera czy może go wypożyczyć? W podjęciu decyzji pomoże Ci lektura naszego artykułu.

Zakup kampera: kiedy na pewno ma to sens?

Dla wielu osób wizja zakupu kampera jest celem, do którego konsekwentnie dążą przez lata, sumiennie odkładając pieniądze na realizację swojego marzenia. Jeśli identycznie wygląda to w Twoim przypadku, a przy tym karawaning nie jest dla Ciebie zupełną nowością, to zakup pojazdu kempingowego wydaje się być w pełni uzasadniony.

Kampera warto kupić zawsze wtedy, gdy:

  • Udało Ci się już spróbować karawaningu i wiesz, że jest to forma podróżowania, która bardzo Ci odpowiada;
  • Rodzina również jest pozytywnie nastawiona do karawaningu, do niczego jej nie zmuszasz;
  • Wiesz, że stać Cię na jednorazowy wydatek lub spłacanie rat w przypadku skorzystania z zewnętrznego finansowania;
  • Kamper będzie regularnie użytkowany, nie tylko podczas wakacji, ale też weekendów;
  • Masz gdzie bezpiecznie parkować kampera, na przykład na prywatnej działce czy jeszcze lepiej w dużym garażu;
  • Planujesz korzystać z kampera przez wiele lat;
  • Myślisz o zarobkowaniu na kamperze (np. wypożyczaniu go w okresie, gdy z niego nie korzystasz);

W tych przypadkach rekomendujemy wypożyczenie kampera

Decyzji o zakupie kampera nigdy nie należy podejmować spontanicznie. To, że taki pojazd Ci się podoba, fajnie wygląda na drodze, a znajomi, którzy już mają własnego kampera nie mogą się go nachwalić, wcale nie oznacza, że Ty także na stałe dołączysz do karawaningowej rodziny.

Napiszmy to wprost: karawaning nie jest dla każdego. To bardzo specyficzny rodzaj podróżowania, który albo się kocha, albo go nie toleruje. Jeśli nie masz w tym żadnego doświadczenia, to nigdy nie zaczynaj od zakupu kampera – najpierw go wypożycz.

Kampera można wypożyczyć nawet tylko na weekend, co już pozwoli zorientować się w podstawach karawaningu, przetestować spanie w pojeździe, ocenić, czy przeprowadzanie podstawowych czynności przy kamperze (np. opróżnianie kasety toalety chemicznej) nie stanowi dla Ciebie nadmiernego problemu itd.

Zdarzają się przypadki, w których osoby zainteresowane karawaningiem już po pierwszym wyjeździe wypożyczonym kamperem dają sobie z tym spokój i wracają do sprawdzonych sposobów podróżowania.

Wypożyczenie kampera może być również dobrą opcją dla osób, które:

  • Mogą sobie pozwolić na wyjazdy 1-2 razy w roku;
  • Nie mają warunków do bezpiecznego parkowania kampera;
  • Nie chcą się kłopotać serwisowaniem pojazdu, konserwacją zabudowy i ponosić z tego tytułu niemałych kosztów;

Opcja wynajmu kampera na pewno jest warta rozważenia, ponieważ eliminuje ryzyko wydania bardzo dużych pieniędzy na coś, z czego nie będziemy do końca zadowoleni, co nie daje nam oczekiwanej frajdy, a generuje też stałe koszty.

Po kampera zapraszamy do HYMER Poznań

Zanim podejmiesz ostateczną decyzję o zakupie kampera, to najpierw porównaj kilka modeli ze sobą, co pozwoli Ci wybrać optymalny układ wnętrza oraz preferowany rodzaj pojazdu kempingowego. Być może dojdziesz do wniosku, że wstępnie wybrany kamper półzintegrowany jednak nie do końca wpisuje się w Twoje oczekiwania i ostatecznie zdecydujesz się na np. integrę?

W tym miejscu odsyłamy do innego artykułu na blogu, w którym eksperci HYMER Poznań podpowiadają, co należy wziąć pod uwagę przy wyborze pierwszego kampera.

Duży wybór kamperów, zarówno fabrycznie nowych, jak i używanych, znajdziesz w salonie HYMER Poznań w Sadach koło Poznania. Na miejscu skorzystasz z fachowego doradztwa naszych ekspertów, którzy są praktykami karawaningu i będą w stanie udzielić Ci rzeczowych wskazówek. Od razu otrzymasz też od nas bardzo korzystną, oczywiście niezobowiązującą ofertę.

Zachęcamy również do lektury innych artykułów na blogu. Dowiesz się z nich m.in., co wyróżnia te najbardziej luksusowe kampery oraz co zabrać w pierwszą podróż kamperem.

Koniecznie sprawdź inne porady

Rodzaje kamperów

14 maja 2021

Etykieta na kempingu

2 czerwca 2021

Kamperem z psem

22 września 2021

Gotowanie w kamperze

27 lutego 2022

Jesienne podróże kamperem

6 października 2022

Jesienny Caravaning

17 stycznia 2023

ERIBA TOURING 560

26 lipca 2023

Sunlight T68

26 lipca 2023

Caravans Salon 2023

6 października 2023

Hymer Exsis i-678

20 listopada 2023

Hymer ML-T 580 419 CDI

20 listopada 2023

Crosscamp FLEX

20 listopada 2023

Eriba Touring 442 | 4 OS

21 listopada 2023

Sunlight I 69 L

27 grudnia 2023

Burstner Premio Life 425

11 stycznia 2024

Eriba Touring 542

11 stycznia 2024

Burstner Premio Life 415

12 stycznia 2024

Eriba Touring 530

12 stycznia 2024
ul. Poznańska 10
62-080 Sady k. Poznania
(+48) 61 677 01 01
info@hymerpoznan.pl
Godziny otwarcia: 
Pon-Pt | 8:00-17:00
Sb | 9:00-14:00
Do góry
Polityka prywatności
crossmenu